Facebook Google+ Twitter

Julita Jaroszuk pokazała swoje prace w Irlandii

- Obserwacja współczesnego świata, jego natury wraz z wadami i zaletami, pozwala mi na wyciągnięcie wniosków. Właśnie to inspiruje mnie i pobudza do działania - powiedziała Julita Jaroszuk.

Julita Jaroszuk w czasie warsztatów artystycznych, w Dublinie / Fot. Andrzej Lekacz"Muzyczne Inspiracje" to tytuł 16. z kolei, plastycznej wystawy Julity Jaroszuk, mieszkającej w Irlandii, polskiej artystki, która zajmuje się malarstwem, tkaniną, collagem, rzeźbą oraz muzyką i poezją. W dniu 26 września w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym w Dublinie odbyła się jej autorska wystawa.

Imprezę uświetnił występ grupy poetycko-muzycznej HOPS. Główną atrakcją był pokaz prac wykonanych przez Julitę tj. różnego rodzaju obrazów i tkanych gobelinów. Największym zainteresowaniem cieszyły się dzieła wykonane metodą collage, techniką pozwalającą wykorzystać w sztuce przedmioty codziennego użytku. Artystka do zrobienia swoich obrazów używa elementów aluminiowych puszek po napojach jako tworzywa plastycznego.

Julita Jaroszuk podczas wystawy w Dublinie / Fot. Andrzej LekaczPo prezentacji twórczości, Julita wykonała utwór wraz z zespołem muzycznym, ukazując swój talent wokalny. Ostatnią częścią wystawy były warsztaty techniczne, gdzie publiczność mogła zobaczyć jak powstają jej prace, oraz spróbować swoich sił.

Motywami przewodnimi Julity są, w dużej mierze, sylwetki ludzi.
- Najbardziej interesuje mnie tematyka związana z człowiekiem. Obserwacja współczesnego świata, jego natury wraz z wadami i zaletami, pozwala mi na wyciągnięcie wniosków. Właśnie to inspiruje mnie i pobudza do działania - powiedziała Julita Jaroszuk.

Kolejna wystawa Julity Jaroszuk w Irlandii odbędzie się 13 listopada 2009 roku w D-light studio, 46 North Great Clarence Street, Dublin 1. Będzie to wystawa zbiorowa polsko-irlandzka, połączona ze spektaklem polskiej grupy teatralnej La Tortura oraz koncertem irlandzkiego zespołu. Projekt pod tytułem "SHE" ma na celu ukazanie postrzegania kobiet przez inne kobiety, dlatego do udziału zaproszone są same artystki.

collage Ballet Dancer / Fot. archiwum-Julita Jaroszukoil paint Flecista, 2008 r. / Fot. archiwum-Julita Jaroszuktypestry Narodziny Wenus, 2000 r. / Fot. archiwum-Julita Jaroszuk

julitajaroszuk.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Juita jest osoba bardzo uzdolniona. Maluje, rzezbi, rysuje, spiewa, komponuje, tka i tworzy wiersze. Nalezy do wspanialej grupy Hops w Dublinie. Kolejna jej wystawa mnie urzekla i wybieram sie na kolejna pt. "SHE"

Komentarz został ukrytyrozwiń

gratuluje

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czerń, czerwień i szarość.. Trzy przedstawione prace, i trzy kolory które jakby mialy coś wspolnego z sobą?... nie wiem, ja tak to widze...
A jednak mają cos w sobie, co oko przyciągają...
Przesyłam *5))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.