Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9887 miejsce

Juliusz Bolek - poeta wszech czasów

Poeta, dziennikarz, ktoś, kto cały czas dąży do realizacji swoich marzeń i zamysłów. Nie ma dla niego przeszkód na drodze, nawet wtedy, kiedy droga jest pod "górkę".

Juliusz Erazm Bolek / Fot. Malwina ŁagowskaJuliusz Bolek, urodził się i mieszka... gdzieś w Warszawie. Na łamach prasy wielokrotnie można było przeczytać o Bolku, liczne magazyny poświęciły mu wiele miejsca, przeprowadzono z nim mnóstwo wywiadów, a co ciekawe, postać Juliusza nadal budzi wielkie zainteresowanie. Dlaczego? Dlatego, że jego poezja posiada przekaz wielokrotny.

Z całą stanowczością można „powiedzieć”, iż Bolek jest postacią nietuzinkową, jest kimś wyróżniający się w tłumie, bo to co tworzy jest godne zauważenia i dalszego propagowania. Jego postać została uwzględniona przez autorów Międzynarodowego Kto jest Kim w Poezji i Encyklopedii Poetów wydawanej w Oxfordzie. Można o nim przeczytać „niepoprawny romantyk udający, że twardo chodzi po ziemi”, człowiek wyposażony w wyobraźnię, która nie zamyka się w standardowym odczuwaniu prostych wydarzeń.

Juliusz Erazm Bolek jest znanym polskim poetą, dziennikarzem. Zadebiutował w 1980 r. Autor takich tomów poezji jak: „Prywatne zagrożenie”,„Nago”, „Ars poectica”, „Och Ziemio Ty Moja" i wielu, wielu innych. Poezja Bolka jest poezją miłosną, refleksyjną, filozoficzną oraz satyryczną. Zasłynął z niekonwencjonalnych sposobów prezentowania poezji - poprzez plakaty poetyckie, na przystankach komunikacyjnych, wyświetlanie wierszy przy użyciu laserów.
Wieczór autorski poety w Zabrzu / Fot. Jolanta Budniak
Popularność Bolkowi przyniosła książka „Sekrety Życia”. „Sekrety życia” to poemat szczególny, jest afirmacją życia, najważniejszego daru. Utwory poetyckie w metaforyczny sposób odnoszą się do okresów kalendarzowych, z którymi są związane, stanowią apotezę życia ujawniając jego sens. Utwór „Sekrety życia” został przetłumaczony na kilkadziesiąt języków i nadal trwają jego tłumaczenia.

Największym ostatnim wydarzeniem było spotkanie Georgi Pyrwvanowa - prezydenta Bułgarii z polskim poetą Juliuszem Bolkiem, laureatem Nagrody X Światowego Dnia Poezji, ustanowionego przez UNESCO. Całe to wydarzenie jest opisane przez Kuriera w poniższym linku.

kurier365.pl

„Abrakadabra”, to ostatnia książka Juliusza Bolka, która ukazała się
w wersji polsko-angielskiej i polsko-rosyjskiej.

Na koniec dodam, iż Bolek to bez wątpienie poeta wszech czasów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Justyna
  • Justyna
  • 22.03.2012 15:52

dowiedzialam sie, z Bolek został kreatorem mody - czego Ci poeci nie wymyślą!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Arleta
  • Arleta
  • 13.10.2011 14:20

Ha!
A ja kupiłam elektroniczną wersję książki i bardzo mi się podobała! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Rafał
  • Rafał
  • 08.04.2011 11:36

a na Virtualo można ściągnąć ebooka ABRACADABRA Juliusza Erazma Bolka Bolek http://virtualo.pl/juliusz_erazm_bolek/a3337/

Komentarz został ukrytyrozwiń
Aleksander
  • Aleksander
  • 16.12.2010 16:54

czytałem "Abracadabra" świetna poezja, świeża i oryginalna, czytanie jest przygodą

Komentarz został ukrytyrozwiń
Oliwia N.
  • Oliwia N.
  • 02.09.2010 22:06

Poeta o którym ostatnio dość głośno
widać,że twórczość musi być intersująca, skoro tyle o nim opiszą

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.