Facebook Google+ Twitter

Junior Boys w 1500 m2 do wynajęcia. Relacja z koncertu

Jeremy Greenspan i Matt Didemus posiadają niezwykły dar - potrafią łączyć ciepłe i lodowate brzmienia tak, że efekt finalny wcale nie jest letni. Wczoraj udowodnili to polskiej publiczności po raz kolejny.

Kanadyjczycy z Junior Boys muszą mieć słabość do swoich polskich fanów. Ze wszystkich, poruszających się w podobnej estetyce grup, przyjeżdżają do naszego kraju chyba najczęściej i zazwyczaj bardzo sobie te występy chwalą.

Junior Boys / Fot. feinsteinphotos, cc 2.0Do dorobku zespołu mam ogromny szacunek. Niewiele jest bowiem dzisiaj zespołów nie wpisujących się w trend obniżania jakości z każdą kolejną płytą. Junior Boys robią jednak nawet coś więcej - nie zmieniając na siłę oblicza electro-popu, nieśmiało prezentują kolejne rewelacyjne albumy, konsekwentnie poszerzając spektrum swoich inspiracji.

Od czasów (chyba najpopularniejszego u nas) debiutu „Last Exit” zmieniło się w ich muzyce sporo. Tam instrumentem była cisza, a klimat doskonale budowały pokomplikowane bity. Później Jeremy i Matt zwrócili się bardziej w stronę piosenek o wyraźniejszej strukturze, wieńcząc ten proces przebojowym kolosem „Banana Ripple” z 4. już płyty „It’s All True”.

Zanim dane mi było usłyszeć ponownie jeden z najrówniejszych z działających obecnie zespołów, na podium wkroczył AM Radio, by uraczyć zebraną publiczność setem didżejskim.

Z każdym kolejnym prezentowanym przez niego remiksem, coraz bardziej utwierdzałem się w przekonaniu, że na scenie stoi człowiek świadomy tego, jaką publiczność ma za zadanie „rozgrzać”. I choć nie wiem do końca, czy dobór kawałków nie zakrawał w tym przypadku na pójście na łatwiznę, to bawiłem się nieźle przy odmienionym „The Eraser” Thoma Yorke’a, podwójnym Kampie!, Hot Chip, Franku Oceanie i interesującym remiksie „My Girls” Animal Collective.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.