Juniorki MOSPS Białystok przegrały z Gwardią Wrocław

Od piątku do niedzieli w Białymstoku odbywa się ćwierćfinałowy turniej mistrzostw Polski juniorek. W sobotnim spotkaniu białostoczanki gładko przegrały z Gwardią Wrocław.

Od początku pierwszego seta zawodniczki z Dolnego Śląska objęły prowadzenie. Siatkarki z Wrocławia prezentowały się lepiej od białostoczanek niemal w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Skuteczną grą w obronie podbijały ataki miejscowych siatkarek. Gospodynie w tej partii zaczęły popełniać dużo prostych błędów. Sporo zagrywek podopiecznych Sebastiana Grzegorka lądowało za boiskiem. W końcówce premierowej odsłony zawodniczki z Białegostoku próbowały odrobić straty, jednak im się to nie udało i ostatecznie przegrały 20:25.

W drugim secie siatkarki MOSPS objęły minimalne prowadzenie 2:1. Jednak po chwili siatkarki z Wrocławia sprowadziły na ziemię miejscowe zawodniczki, wychodząc na prowadzenie 3:6. W zespole gości dobrze w tej partii spisywała się zawodniczka grająca na libero. W dalszej części tej partii białostoczanki poprawiły grę szczególnie w zagrywce i wyszły na prowadzenie 12:11. Kolejna część tego seta to wyrównana gra obu zespołów. Dopiero w końcówce podopieczne Zbigniewa Barańskiego odskoczyły rywalkom na kilka punktów i pewnie wygrały 19:25.

Ostatnią trzecią partię siatkarki Gwardii rozpoczęły od wysokiego prowadzenia 1:6. Zawodniczki z Wrocławia szybko roztrwoniły przewagę i na tablicy wyników był remis 7:7. Dalsza część tego seta przebiegała podobnie jak poprzednia, obie drużyny toczyły wyrównaną walkę 15:15. Jednak w końcówce zawodniczki z Wrocławia pokazały, że nie przez przypadek znalazły się w turnieju ćwierćfinałowym i pewnie zwyciężyły 19:25