Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24660 miejsce

Jura Marathon - kolarze na Szlaku Orlich Gniazd

Już 30 czerwca, o szóstej rano, wyruszy z Częstochowy pierwszy Jurajski Maraton. Uczestnicy rajdu rowerowego w 18 godzin będą mieli do przebycia ok. 180 kilometrów. Chętni? Są jeszcze wolne miejsca!

Zamek w Olsztynie / Fot. Agata PańczykJura Marathon łączy popularyzację urokliwych zakątków Jury Krakowsko-Częstochowskiej z ideą współzawodnictwa, aktywnego wypoczynku oraz promowaniem kolarstwa. Początek maratonu - o szóstej rano na Starym Rynku w Częstochowie. Zawodnicy, jadąc wzdłuż Szlaku Orlich Gniazd przemierzą ok. 180 km w 18 godzin. Trasa maratonu jest bardzo malownicza, zawodnicy przejadą m. in. obok ruin zamku w Olsztynie i w Mirowie, przez Podlesice i Krzeszowice.

Ruiny zamku w Ogrodzieńcu / Fot. Agata PańczykMaraton kończy się o godz. 24 na Wawelu, w Krakowie. Dekoracja zwycięzców jest przewidziana na godz. 20. Przejazd rowerzystów przez małopolskie miasta nie spowoduje utrudnień w ruchu drogowym, ponieważ w Częstochowie zawodnicy już po niecałym kilometrze bezkolizyjnego przejazdu znajdą się na Szlaku Orlich Gniazd, w Krakowie zaś pomiar czasu ma miejsce na osiedlu Widok.

W maratonie może wziąć udział 500 zawodników, jest jeszcze ok. 100 wolnych miejsc. Wpisowe wynosi 100 zł. Na uczestników na trasie czekają dwa bufety. Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach wiekowych dla kobiet i w czterech dla mężczyzn. Informacje na podstawie strony: www.maratonrowerowy.pl Na stronie znajdziesz także mapkę z zaznaczoną trasą rajdu rowerowego oraz profil wysokościowy trasy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

jujb
  • jujb
  • 14.01.2011 10:41

byłem tam he he

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zdzichu Banan
  • Zdzichu Banan
  • 21.10.2010 20:06

Jestem hardkorem

Komentarz został ukrytyrozwiń
norbert lewkowicz468
  • norbert lewkowicz468
  • 05.10.2010 21:23

To jest za krótkie !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.