Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28067 miejsce

Jurajskie Mistrzostwa Off-Road

Już po raz trzeci do gminy Łazy zjechali miłośnicy mocnych wrażeń, adrenaliny, sportowych emocji związanych z jazdą terenową. W sobotę 14 marca na terenie kamieniołomu w Niegowonicach odbyły się pierwsze Jurajskie Mistrzostwa Off-Road.

Jurajskie mistrzostwa off-road 2009 / Fot. Adrian KałaGmina Łazy była gospodarzem i współorganizatorem zawodów. Jak podkreślają organizatorzy,
to impreza o zupełnie innym charakterze niż dotychczas organizowane zawody. Ekipy ścigały się na wyznaczonej pętli w kamieniołomie w Niegowonicach. O zwycięstwie decydowała ilość pokonanych okrążeń w wyznaczonym czasie. O tytuł najlepszego, zawodnicy walczyli w trzech klasach: Quad Adventure oraz dwóch samochodowych - advance i challenge.

W klasie Quad Adventure w wyznaczonym czasie troje zawodników pokonało 30 okrążeń i o miejscu na Miasteczko Rajdowe / Fot. Adrian Kałamecie zadecydował czas. Pierwszy na linię mety przyjechał Witold Stanek (czas ostatniego okrążenia: 0:04:18). Siedemnaście sekund za prowadzącym wjechał Andrzej Krawinski (0:04:35) i sekundę później Grzegorz Trepka (0:04:36).

W klasie advance zwyciężyła załoga w składzie Daniel Kania i Andrzej Koniec – 28 okrążeń, wyprzedzając Piotr Otawę i Przemysława Puzio (miejsce drugie – 26 okrążeń) oraz Marcina Kruszewicza i Mariusz Boganowa (miejsce trzecie - 25 okrążeń).

W klasie Challenge, podobnie jak w klasie Quad o miejscu zadecydował czas ostatniego okrążenia, wszystkie trzy ekipy zaliczyły 24 okrążeń. Najlepsi okazali się Tomasz Miksa i Olaf Chłopek (czas ostatniego okrążenia: 05:07 24). Pozostałe miejsca na „pudle” zajęli Piotr i Kuba Plackowski (czas ostatniego okrążenia: 0:05:27 24) oraz Grzegorz Tylawski i Jarosław Gruba (czas ostatniego okrążenia: 0:06:15 24) Najciekawszy odcinek na trasie. / Fot. Adrian Kała

Kamieniołom w Niegowonicach uważany jest za ciekawy i jest to dość trudny teren dla zmagań off-roadowych. Cieszy się sporym zainteresowaniem miłośników jazdy terenowej.

Rozdanie nagród / Fot. Adrian KałaJak podkreślił Maciej Kaczyński burmistrz Łaz: - To kolejna impreza rajdowa w naszej gminie. Nie robimy problemów, ponieważ ten sport staje się bardzo popularny. Zamiast walczyć z tym zjawiskiem, wolimy wyznaczyć miejsca do bezpiecznego uprawiania tego typu sportu. Były kamieniołom jest chyba najlepszy – tłumaczy burmistrz.

Jurajskie Mistrzostwa Off-Road to trzecia tego typu impreza w Łazach. W listopadzie ubiegłego roku w gminie zorganizowano Silesia Quad Adventure, czyli ekstremalny rajd przeprawowy dla miłośników quadów. W 2007 roku startowali kierowcy samochodów terenowych w ramach ogólnopolskiego rajdu Poland Trophy 2007. Organizatorzy imprez off-roadowych podkreślają przychylność władz Łaz oraz doskonałe tereny do organizowania rajdów.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii
Galeria Krystiana Jamroza

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

JMOR 2010
http://www.youtube.com/watch?v=2dNTurWA5eo

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.