Facebook Google+ Twitter

Jurek Owsiak i jego list do szefów spółki PL.2012

- Szanowni Państwo - zwraca się Jurek Owsiak do szefów społki PL.2012, hojnie obdzielonych premiami przez ministra sportu Mirosława Drzewieckiego. - Chciałbym zabrać głos w sprawie obrony premii, czyli tak zwanej górki finansowej, którą otrzymujemy za dobrze wykonaną pracę.

 / Fot. PAP/Wiktor Dąbkowski- Premia stymuluje, pobudza, buduje wspaniale zaangażowanie zespołu, napędza pomysłowość i kreatywność. Premia jest tym wspaniałym środkiem do którego często zmierzamy i który buduje to wspaniałe napięcie, pozwalające często pokonać wszelkie trudności i poważne wyzwania.

My, Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, także wypłacamy premie. W roku 2008, pracownicy Fundacji otrzymali łącznie 60 tys. zł premii, w tym są to premie regulaminowe, jubileuszowe, a także premie uznaniowe. Te uznaniowe to w sumie 37 tys. PLN, czyli na jednego pracownika przypada średnio około 3 tys. zł rocznie. Mamy odwagę przeznaczać środki na nagrody za fantastyczną pracę całego zespołu Fundacji, która rok w rok przynosi rzeczywiste korzyści. Z obowiązku przypominam, że jako Prezes Zarządu i zarazem wolontariusz w Fundacji, żadnej premii nie pobieram. Pieniądze na premie Fundacja pozyskuje z innych źródeł niż zbiórka publiczna (czyli styczniowy Finał). Generalnie uważam, że premia - rzecz potrzebna.

A w sprawie 110 tys. premii członków zarządu spółki PL.2012... Tak ogromna kwota za wykopanie dziur w ziemi? Łaska pańska nie zna granic, aby nie zapeszać premii, która może wskoczyć, kiedy z dziur wyrosną pierwsze konstrukcje.

Rzućcie te pieniądze na tacę! Najlepiej pozarządową.

Jurek Owsiak

O premiach dla szefów spółki koordynującej prace przy Euro2012 i reakcjach polityków czytaj na stronie Polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.