Facebook Google+ Twitter

Jurek Owsiak się miga

Wszyscy wiedzą, że jest szefem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, że organizuje Przystanek Woodstock. Nie wszyscy jednak wiedzą, że Jurek się miga.

Jurek Owsiak jest nietuzinkową osobą, którą w Polsce chyba zna każdy.Ambulance Fundacji. / Fot. K.Ostanówko (archiwum) Niewiele osób jednak wie, że "człowiek orkiestra" wziął udział w akcji "Cała Polska miga". Co prawda, było to ponad dwa lata temu ale niestety i tak niewielu z rodaków wie o tym. Dlatego postanowiłem Was o tym poinformować.

Pomysł na akcję powstał w łódzkim lokalu "Dwie Dłonie", który jest pierwszym w Polsce lokalem założonym przez niesłyszących. Akcja "Cała Polska miga" polega na pokazywaniu zwykłemu człowiekowi, że znani i powszechnie lubiani ludzie promują naukę języka migowego.

Jako autor tego projektu mogę powiedzieć, że moim głównym pomysłem było zachęcenie fanów konkretnej osoby (gwiazdy) do nauki języka migowego. Mam nadzieję, że jeśli przysłowiowy Kowalski zobaczy swojego idola (Michał Wiśniewski, Piotr Rubik, Muniek Staszczyk, Kazik itp.), który miga to też sam spróbuje. Możliwe, że to rozbudzi jego chęć do poznawania świata niesłyszących.

W akcji tej wzięło udział już około 40 znanych osób. Między innymi: Stanisław Tym, Cezary Pazura, Katarzyna Grochola, Tomasz Kammel, Kevin Aiston, Marcin Daniec, Pierwsza Dama - Maria Kaczyńska i inni.

Jurek przyjął nas w swoim gabinecie, gdzie wisi mnóstwo podziękowań. / Fot. K.OstanówkoTutaj możesz zobaczyć jak miga Jurek Owsiak.
Tutaj możesz przeczytać relację z mojej wizyty w siedzibie fundacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Bardzo dziękuję za miłe słowa. Ja pozwolę sobie dać wirtualnego plusa wszystkim znanym, którzy wzięli udział w akcji.
Spotkanie z Jurkiem było dla mnie bardzo ważnym doświadczeniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Krzysiek wielki plus, za to co robisz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

brawo

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ wielki dla Krzysztofa za akcję

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.