Facebook Google+ Twitter

Jurek Owsiak uhonorowany nagrodą Indios Bravos

6. listopada w Poznaniu odbędzie się festiwal Indios Bravos Music Meeting. W jego trakcie Jurek Owsiak odbierze nagrodę - w jakiej formie, organizatorzy nie chcą zdradzić.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:2010_Woodstock_03.jpg&filetimestamp=20100807055734Indios Bravos kojarzy się w Polsce głównie z zespołem o tej samej nazwie. Mało kto wie, że to również swojego rodzaju idea. Terminem tym określani byli północnoamerykańscy Indianie, którzy przeciwstawiali się dominacji obcej, narzucanej im siłą kultury, buntowali się przeciw mieszkaniu w rezerwatach, chcieli żyć po swojemu, kultywować własne tradycje, być po prostu wolnymi ludźmi. Organizatorzy festiwalu chcieliby promować ideę „własnej drogi” w show biznesie, mimo marginalizacji tego, co nie mieści się w „kulturze supermarketów”. Stąd pomysł na festiwal muzyczny mający na celu eksponowanie tych wykonawców, którzy mają wyraźnie indywidualny charakter, którzy funkcjonują na własnych zasadach i nie ulegają zewnętrznym, show biznesowym naciskom, ani artystycznej autocenzurze.

Dyrektor Artystyczny IBMM, Piotr Banach, tak uzasadnia wybór laureata nagrody: - Jurek Owsiak to dla jednych wzór do naśladowania, wręcz idol, dla innych postać kontrowersyjna, bo nie dająca się jednoznacznie określić i wymykająca się stereotypom. Zaangażowany całym sobą w szlachetną akcję ratowania zdrowia, a często i życia, jest jednocześnie organizatorem największego alternatywnego koncertu świata i autorem hasła „Róbta, co chceta”, co jest dla pewnych kręgów nie do pogodzenia. Jest telewizyjnym showmanem, radiowcem, działaczem charytatywnym, biznesmanem, a nawet psychoterapeutą. Kroczący zawsze swoją drogą, powszechnie szanowany i zaliczany według badań opinii publicznej do grona największych polskich autorytetów, był dla nas bezdyskusyjnym kandydatem numer jeden do miana Indios Bravos.

Organizatorzy festiwalu nie chcą zdradzić, w jakiej formie uhonorują laureata. Mówią tylko, że wyróżnienie będzie prawdziwie indiańskie… Zainteresowani będą mogli sami obejrzeć wydarzenie jutro, 06.11.2010r., o 16.30 w poznańskiej Arenie. Wystąpią m.in. Lao Che, Lipali, Armia i Izrael.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

To że organizator popełnia błąd nie znaczy wcale że trzeba go powielać, zresztą zdanie nie jest ujęte w cudzysłów, informacji że to tekst organizatora też nie ma czyli podpisujesz własnym nazwiskiem tekst z błędami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ten bulwersujący Pana "biznesman" jest cytatem wypowiedzi ze strony organizatora, więc nie wypada, a nawet nie wolno go zmienić :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

biznesmanem?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.