Facebook Google+ Twitter

Jurgiel przed komisją hazardową

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-16 18:25

Komisja hazardowa przesłuje posła PiS Krzysztofa Jurgiela. 26 lipca 2006 roku brał on udział w spotkaniu z szefem komitetu stałego Rady Ministrów Przemysławem Gosiewskim w sprawie zmian w ustawie o grach losowych i zakładach wzajemnych. Jurgiel był wówczas wiceprzewodnicżącym klubu parlamentarnego PiS i odpowiadał za sprawy legislacyjne.

Według zeznań Gosiewskiego poseł Jurgiel zadzwonił do niego i powiedział, że chce przedstawić pewien projekt "z zapytaniem czy klub powinien taki projekt wnosić czy też nie". Wcześniej do Jurgiela z projektem nowelizacji zgłosił się wiceminister finansów Marian Banaś. Na spotkaniu u Przemysława Gosiewskiego wiceministra zastąpiła wiceszefowa departamentu celnego Anna Cendrowska. Celem spotkania miało być ustalenie czy projekt zostanie złożony w Sejmie jako inicjatywa poselska.

Jak zeznał Gosiewski przed komisją hazardową, Jurgiel i Cendrowska poinformowali go, że były jakieś wątpliwości co do bezstronności pracowników departamentu, który zajmował się sprawami gier losowych w Ministerstwie Finansów. To miał być powód, dla którego lepiej było skierować projekt do Sejmu drogą klubową. Przemysław Gosiewski polecił swojemu współpracownikowi sporządzić notatkę ze spotkania. W sprawie projektu ustawy postanowił skonsultować się z resortami finansów i skarbu. Notatka z wątkiem "uwikłanego odepartamentu" trafiła do Jarosława Kaczyńskiego a potem do CBA. Okazało się, że departament już nie istnieje.

Anna Cendrowska zeznała przed komisją, że pogląd, że departament był "uwikłany" na 100 procent nie był jej poglądem i być może przytoczyła opinię wiceministra Banasia lub użyła skrótu myślowego.

Wcześniej komisja przesłuchała Magdalenę Sobiesiak - córkę biznesmena działającego w branży hazardowej Ryszarda Sobiesiaka

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.