Facebook Google+ Twitter

Justin Timberlake w niezwykłym "Wyścigu z czasem"

  • A B
  • Data dodania: 2011-11-15 11:02

Czy myślałeś kiedykolwiek, że powiedzenie "Czas to pieniądz" mogłoby nabrać dosłownego znaczenia? W filmie "Wyścig z czasem", którego polska premiera odbędzie się 2 grudnia 2011, tak się właśnie dzieje.

Akcja filmu toczy się w dalekiej przyszłości, gdzie o kartach kredytowych i kontach w banku nikt już nie pamięta. A gotówką, którą możesz płacić za wszystko, stał się czas.

Zapewne pierwsze myśli, które przychodzą Ci do głowy to pytania: Jak to? Czas? Pieniądz?. A odpowiedź jest prosta...

Pieniądzem jest "licznik" usytuowany na przedramionach bohaterów. Odmierza on czas, który pozostał do końca ich dni. Ów licznik, tak jak dzisiejsze konta bankowe, zmienia swoją ilość czasu.

Wypłata za pracę, to dodatkowy czas Twojego życia. Nie zarabiasz pieniędzy lecz godziny i minuty. Działa to również w drugą stronę. Płacąc za przejazd autobusem, oddajesz swój czas.

Cały Twój majątek jest "wyryty" na Twojej ręce. Każdy widzi "stan Twojego konta". Bogaty? Biedny? Masz to prawie wypisane na czole.

Ale najbardziej przerażające nie jest to, że codziennie widzisz ile czasu ci
pozostało. To, że Twoje życie kręci się wokół "zegara", którego nie możesz usunąć, ani nie potrafisz zignorować. Największym niebezpieczeństwem jest fakt, iż czas który Ci pozostał, stanowi cały Twój dobytek. Dobytek, który nosisz nieustannie przy sobie. Dobytek, z którego w każdej chwili ktoś może Cię okraść.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.