Facebook Google+ Twitter

Justyna jednak na starcie. Prolog zakończyła na 5 miejscu!

Justyna Kowalczyk zajęła 5 miejsce w dzisiejszym prologu na 2,5 km w szwedzkim Falun. Niezagrożenie wygrała Marit Bjoergen przed Charlotte Kallą i Kikkan Randall.

Nie mogliśmy być w stu procentach pewni startu naszej zawodniczki. Choć trasy zostały zmienione to Polka nadal się wahała. jej nazwisko było wśród startujących, ale wciąż nie byliśmy pewni czy zobaczymy Justynę na starcie. O tym przekonaliśmy się, gdy Polka składała autograf na tablicy tuż przed startem. Było jasne, że biegnie. Było jasne, że czekają nas kolejne wielkie emocje.
Ten fakt na pewno ucieszył każdego miłośnika biegów narciarskich. Justyna Kowalczyk ruszyła jako ostatnia z racji tego, iż prowadziła w finale PŚ. Do dzisiaj. Wprawdzie na pierwszym punkcie pomiarowym Polka była druga i traciła 1,2 sekundy doMarit Bjoergen. Druga część trasy to już niestety zjazd. I tam Justyna nie pobiegła rewelacyjnie. Tam wszystko się rozstrzygnęło. Ostatecznie Justyna uzyskała piąty wynik i do triumfatorki straciła nieco ponad 10 sekund. A zwyciężczynią była Marit Bjoergen, druga pozycja przypadła Kalli, a najniższy stopień podium Randall. W Falun przed nami jeszcze dwa biegi : jutro - 10 km stylem klasycznym, a w niedzielę - bieg na dochodzenia 10 km stylem dowolnym.
Niedziela będzie dla nas bardzo radosnym dniem. Justyna Kowalczyk po raz czwarty w karierze odbierze kryształową kulę. Usłyszymy Mazurka Dąbrowskiego, zobaczymy wiwatujące biało-czerwone flagi. Ten dzień przejdzie do historii narciarstwa biegowego. Dla nas pewnie będzie on również trochę smutny, gdyż Justynę na trasach biegowych zobaczymy dopiero za nieco ponad pół roku. Ale cóż, Justynie też jest potrzebny odpoczynek, choć na pewno nie będzie trwał długo. Polka na pewno zbierze siły na ciężkie zgrupowania. A wszystko po to by również w przyszłym sezonie móc walczyć z koalicją Norweżek. Aby pobiec po złoto w Soczi. Jest to bardzo trudne zadanie i trochę odległe. Ale marzyć zawsze trzeba i wierzyć, że szczęście na dłużej imprezie w końcu odwróci się do nas.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Same złe wieści z aren sportowych .Kowalczyk przegrała ,Kubica przegrał [ stłuczka] , Piłkarze strach się bać .Drużyna skoczków poza podium :((((

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.