Facebook Google+ Twitter

Justyna Kowalczyk będzie biegać w... rosyjskim zespole!

W poniedziałek cały świat biegów narciarskich obiegła informacja, że Justyna Kowalczyk nie zamierza się skupiać w końcówce obecnego sezonu na startach w zawodach Pucharu Świata, a na rywalizacji w długodystansowych biegach masowych!

Justyna Kowalczyk (POL) / Fot. Mariusz MichalskiSwix Ski Classics to cykl zawodów w narciarskich długodystansowych biegach masowych. Na jego stronie internetowej można przeczytać, że w trzech marcowych startach tegorocznej edycji weźmie udział Justyna Kowalczyk. Co ciekawe, ma w nich ona reprezentować rosyjski zespół Russian Marathon Team!

"Polską Królową Zimy, Śniegu i Nart" będzie można zobaczyć 8 marca w Biegu Wazów, 21 marca w Birkebeinerrennet i 28 marca w Arefjallsloppet. W Szwecji czekają ją biegi na 90 i 75 km, a w Norwegii, gdzie dodatkowym wymogiem jest posiadanie obciążenia w postaci ważącego co najmniej 3,5 km plecaka, na 54 km. W każdym z nich obowiązuje krok klasyczny.

Powyższe informacje oznaczają, że 32-latka z Kasiny Wielkiej nie wystartuje w końcówce sezonu w większości zawodów Pucharu Świata. Nie pobiegnie ona ani 7 i 8 marca w fińskim Lahti, ani 14 marca w stolicy kraju fiordów, gdzie zaplanowano zakończenie zmagań w obecnym cyklu. Zamierza za to rywalizować 11 marca w norweskim Drammen, o czym poinformowała na swoim profilu na Facebooku.

Justyna Kowalczyk zdradziła również, że zmiany w jej planach startowych nie świadczą o tym, jakoby miała przymierzać się do zakończenia kariery sportowej. Wręcz przeciwnie. Chciałaby ona po raz czwarty wystartować na igrzyskach olimpijskich i powalczyć na nich o szóste podium. Najbliższa tego typu impreza odbędzie się w 2018 roku w koreańskim Pyeongchang.

Program startów Justyny Kowalczyk w Swix Ski Classics:
(Legenda: C - styl klasyczny, Mst - start masowy)
# 8 marca, Bieg Wazów (Szwecja) - 90 km C Mst
# 21 marca, Birkebeinerrennet (Norwegia) - 54 km C Mst z plecakiem min. 3,5 kg
# 28 marca, Arefjallsloppet (Szwecja) - 75 km C Mst

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.