155573 miejsce

Justyna Kowalczyk brązową medalistką MŚ

Justyna Kowalczyk zdobyła brązowy medal MŚ w Libercu w biegu na dystansie 10 km techniką klasyczną.

19.02.2009. Narciarki na podium. Finka Aino Kaisa Saarinen (C) zdobyła złoty medal narciarskich mistrzostw świata w czeskim Libercu w biegu na 10 km techniką klasyczną. Srebro wywalczyła Włoszka Marianna Longa (L), a brąz - Polka Justyna Kowalczyk (P / Fot. PAP/Grzegorz MomotPolka na pierwszym punkcie pomiaru czasu (1,85 km) była czwarta, na drugim (3,15 km) - już druga, a na trzecim (3,95) - pierwsza. Od połowy dystansu, aż do samego końca, najszybciej biegła Saarinen. Tuż za nią plasowały się Kowalczyk i Longa, wymieniając się na poszczególnych punktach pomiaru czasu (5 - 6,85 - 8,15 - 8,95) pozycjami - drugą i trzecią.

Ostatecznie złoty medal zdobyła Finka, srebrny przypadł Włoszcze, a brązowy Polce.

Dzisiejszy medal dla Justyny Kowalczyk jest drugim ważnym osiągnięciem sportowym w jej karierze - po brązowym medalu podczas Igrzysk Olimpijskich w Turynie (2006) w biegu na dystansie 30 km techniką dowolną ze startu wspólnego.

W dzisiejszych zawodach brały udział również trzy inne Polki. Kornelia Marek zajęła 29 miejsce, Martyna Galewicz - 59, a Paulina Maciuszek - 61.