Facebook Google+ Twitter

Justyna Kowalczyk brązową medalistką olimpijską w biegu łączonym

Marit Bjoergen została mistrzynią olimpijską w biegu łączonym podczas XXI Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Vancouver. Medal srebrny zdobyła Anna Haag, a brązowy Justyna Kowalczyk. Pozostałe Polki były daleko.

 / Fot. PAPW piątek, o godzinie 22 czasu polskiego, podczas XXI Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Vancouver rozegrano tylko jedną konkurencję narciarstwa klasycznego - bieg łączony kobiet (7,5 km stylem klasycznym i 7,5 km stylem dowolnym). W zawodach wzięło udział sześdziesiąt osiem zawodniczek, w tym cztery Polki. Z numerem 1. pobiegła Justyna Kowalczyk, z numerm 46. Sylwia Jaśkowiec, z numerem 52. Kornelia Marek i z numerem 62. Paulina Maciuszek.

Wśród dziesięciu faworytek do medali, oprócz naszej wspaniałej zawodniczki z Kasiny Wielkiej, wymieniane były: świetnie dysponowana podczas tych igrzysk Norweżka Marit Bjoergen, obrończyni tytułu mistrzyni olimpijskiej na tym dystansie i srebrna medalistka z Vancouver na 10 km - Estonka Kristina Śmigun-Vaehi, Szwedki Charlotte Kalla i Anna Haag, Finka Aino Kaisa Saarinen, Włoszki Arianna Follis i Marianna Longa oraz Norweżki Kristin Stoermer Steira i Therese Johaug.

Na pierwszym punkcie pomiaru czasu, po 1,3 km prowadziła Justyna Kowalczyk, przed Charlotte Kallą i Aino Kaisą Saarinen. Po 3,8 km na czele biegu znajdowała się z kolei Bjoergen, za którą bezpośrednio biegły Finka i Polka. Na trzecim punkcie pomiaru czasu, po 5,1 km, sytuacja w czołówce uległa tylko niewielkiej zmianie. Prowadziła ponownie Kowalczyk, a tuż za nią znajdowała się Bjoergen i tym razem Haag.

Po zmianie nart na krótsze i kijków na dłuższe, ze stylu klasycznego na dowolny, tj. po 7,5 km najszybsza była Saarinen. Tuż za nią biegły jednak Kowalczyk i Bjoergen. Na kolejnym pomiarze czasu, po 9,1 km prowadziła już Marit, za którą biegła Anna Haag i Kristin Stoermer Steira. Justyna natomiast spadła na miejsce czwarte. Na 3,8 km przed metą pierwsza czwórka biegła w niezmienionej kolejności. W dodatku wszystkie one wciąż biegły razem i jak na razie żadna z nich nie decydowała się uciekać rywalkom.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Dokładnie rok temu Justyna Kowalczyk wywalczyła brązowy medal olimpijski w biegu łączonym w Vancouver :) Z tej okazji zapraszam do obejrzenia fragmentów tej konkurencji :) http://www.youtube.com/watch?v=NrvhA_6hz7M&playnext=1&list=PL8806A6CA8F4D7498

Komentarz został ukrytyrozwiń

Justynka jest królową .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje dla Justyny za przytomne wysunięcie narty i buta. To jest po prostu WIELKA JUSTYNA KOWALCZYK.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widziałem ten finał, dzisiaj w TV. Była nerwówka, bo o brązowym medalu zdecydowało pół długości buta. Brązowy medal, to sukces.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.