Facebook Google+ Twitter

Justyna Kowalczyk cierpi na depresję. Jedyny ratunek to sport!

Justyna Kowalczyk w wywiadzie udzielonym dla "Gazety Wyborczej' opowiedziała o trudnych dla niej momentach. Polka cierpi na depresję i to ona ma wpływ na gorsze samopoczucie.

Ostatnie miesiące były dla Justyny Kowalczyk niezwykle trudne. Nie chodzi o aspekt sportowy, ale prywatny. Justyna w ostatnim czasie mało się uśmiechała, w wywiadach padały zdania, z których można było wywnioskować, że coś złego dzieje się z mistrzynią olimpijską. Depresja, zawód, brak nadziei, załamania to ostatnim czasy normalność w życiu biegaczki.
"Bywały takie dni, gdy jedynym moim widokiem był sufit w pokoju. Gdy nie miałam siły ani chęci wstać z łóżka. Mam już dość udawania i kłamstw" - mówi Justyna.
Na pewno wyznanie całej prawdy bardzo dużo kosztowało Justynę Kowalczyk, lecz uznała, że to najlepsze lekarstwo, by powiedzieć co leży na sercu. Chciała również pokazać, że depresja dopada nawet z pozoru twardych ludzi i to nie jest powód do wstydu. Teraz Justyna musi stoczyć walkę o życie.
Bowiem w maju ubiegłego roku cały jej świat się zawalił. Biegaczka narciarska była w ciąży. Niestety poroniła i miała myśli o pożegnaniu się ze sportem. Jak sama powiedziała, gdyby miała sensowną alternatywę już by nie biegała. Jednak Polka nie ma do czego wracać, tylko sport ma dla niej sens.
Przez ostatnie 2 lata traktowała sport, jako przeszkodę w dążeniu do "normalnego" życia. Jednak teraz to właśnie biegi narciarskie mają być jej terapią. Miejmy nadzieję, że i w biegu o życie Justyna zdobędzie złoto. Justyna prosiła kibiców tylko i wyłącznie o wyrozumiałość. Wiele kibiców po przeczytanym wywiadzie wypisywało przemiłe komentarze na jej profilu na Facebooku. "Trzymam kciuki", "Powodzenia", "Zawsze jesteśmy z Panią", "Mam nadzieję, że wszystko się ułoży - to tylko niektóre z nich.
3 czerwca Polka wyjechała do Ramsau na pierwsze zgrupowanie. To ma być próba powrotu do sportu. W Austrii będzie trenowała wraz z Sylwią Jaśkowiec.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.