Facebook Google+ Twitter

Justyna Kowalczyk czeka na powrót Bjoergen!

Marit Bjoergen nie wystąpi przez większą część sezonu 2015/2016. Norweżka jest w ciąży i w grudniu zostanie matką, jednak pod koniec sezonu planuje wystartować w kilku zawodach. Na jej powrót czeka Justyna Kowalczyk.

Sonda

Justyna Kowalczyk zdobędzie złoty medal na kolejnych igrzyskach?

 / Fot. Tadeusz MieczyńskiNadchodzący wielkimi krokami sezon 2015/2016 będzie pozbawiony wielkiej imprezy, ale na pewno emocji na trasach nie zabraknie. Jednakże te na pewno będą mniejsze niż w latach ubiegłych, bo na trasie nie zobaczymy przez większość sezonu Marit Bjoergen. 36-letnia reprezentantka Norwegii jest w zaawansowanej ciąży i już w grudniu zostanie matką. To oznacza, że będzie zmuszona zrezygnować z treningów i zawodów na kilka miesięcy. Jednak sama biegaczka przyznaje, że jeśli wszystko pójdzie dobrze, to wystartuje jeszcze pod koniec pucharowej karawany.

Justyna Kowalczyk - mistrzyni olimpijska z Soczi w biegu na 10 km obecnie szlifuje formę w Val Senales. Polka udzieliła wywiadu norweskim mediom, w którym zaznaczyła, że nie może doczekać się powrotu na narciarskie trasy wielkiej rywalki - Marit Bjoergen.

- Mam nadzieję, że Marit wróci co najmniej równie silna. Była dla mnie zawsze ogromną inspiracja, a moim celem zawsze było jej pokonanie. Będziemy kontynuowały te pojedynki, gdy wróci już jako mama. - powiedziała najlepsza polska biegaczka.

Justyna Kowalczyk jest bardzo ambitną sportsmenką i mimo wielu trofeów, stawia sobie kolejne cele. Narciarka przyznała, że na kolejnych Igrzyskach Olimpijskich pragnie zdobyć złoty medal w biegu na 30 km.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.