Facebook Google+ Twitter

Justyna Kowalczyk druga w przedostatnim starcie przed Vancouver

Justyna Kowalczyk zajęła drugie miejsce w biegu indywidualnym "łyżwą" na dystansie 10 km w kanadyjskim Canmore podczas zawodów o Puchar Świata. Wygrała Szwedka Charlotte Kalla, a trzecia była Rosjanka Irina Chazowa.

Justyna Kowalczyk / Fot. PAPW kanadyjskim Canmore w piątek po raz ostatni przed igrzyskami olimpijskimi w Vancouver rozegrano bieg na dystansach. Panie miały do pokonania indywidualnie 10 km stylem dowolnym (konkurencja olimpijska - przyp. red.). W zawodach wzięło udział sześćdziesiąt sześć zawodniczek, w tym cztery Polki - Justyna Kowalczyk, Sylwia Jaśkowiec, Kornelia Marek i Paulina Maciuszek. Ze światowej czołówki nie wystartowały natomiast dwie najlepsze Finki oraz Norweżki - Aino Kaisa Saarinen, Riitta-Liisa Roponen, Kristin Stoermer Steira i Marit Bjoergen.

Bieg najszybciej rozpoczęła Natalia Korosteliewa. Rosjanka po 1,9 km wyprzedzała Justynę Kowalczyk (+1,0 sek. straty) i swoją rodaczkę Jewgienię Miedwiediewą (+7,1). Na kolejnym punkcie pomiaru (2,7 km) czasu prowadziła już jednak "królowa nart". Polka wyprzedzała Korosteliewą (+3,4) i Szwedkę Charlotte Kalla (+6,4).

W połowie dystansu na prowadzeniu wciąż była Kowalczyk, która wyprzedzała Kallę (+0,9) i Rosjankę Irinę Chazową (+7,2). Po 6,9 km na dwóch pierwszych pozycjach nadal pozostawały Polka i Szwedka (+0,4), a na trzecie miejsce awansowała Ukrainka Walentyna Szewczenko.

Sytuacja na prowadzeniu uległa jednak zmianie na 2,3 km przed metą. Na pierwsze miejsce przesunęła się bowiem Kalla, spychając Kowalczyk na drugą pozycję (+3,6). Trzecia natomiast znów biegła Chazowa (+20,1). I tak zostało już do samej mety. W zawodach zwyciężyła więc z czasem 25.00,6 min. Charlotte Kalla, miejsce drugie zajęła Justyna Kowalczyk (+9,7), a trzecie Irina Chazowa (+16,5).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Justysia daj z siebie wszystko!!!!!!!!! Jestem z Tobą .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Justyna czuje się silna i startuje:) Przewaga w PŚ już jest bardzo duża.
Niepokoi mnie natomiast forma pozostałych biegaczek, które zajęły dość odległe miejsca, jak na taką obsadę. Trochę liczyłem, że sztafeta powalczy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.