Facebook Google+ Twitter

Justyna Kowalczyk gotowa na inaugurację Pucharu Świata!

Justyna Kowalczyk już w poniedziałek wyjedzie z Muonio i uda się do Kuusamo, gdzie zainauguruje sezon PŚ. Jak przyznaje Rafał Węgrzyn, wszyscy w polskim teamie odliczają już dni do początku sezonu.

Justyna Kowalczyk / Fot. Tadeusz Mieczyński [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia CommonsJustyna Kowalczyk w Skandynawii jest już od 4 listopada. Przez ten czas trenowała, ale również brała udział w próbnych zawodach. Dzisiaj i jutro Justyna również ma w planach starty, dodajmy nieoficjalne.

Przed tygodniem Polka startowała w zawodach pucharu FIS. Biegi stylem klasycznym pewnie wygrała, ale gdy przyszedł czas na łyżwę Justyna dostała zimny prysznic - była 24. To odległe miejsce wzbudziło wiele kontrowersji wśród mediów, ale w obozie polskiej biegaczki co ważne jest spokój. - Przeanalizowaliśmy ten start i nie ma powodów do nerwów. Na słabszy wynik wpływ miało nawarstwiające się zmęczenie Justyny ciężkimi treningami, a do tego popełniła ona kilka błędów technicznych, które natychmiast zostały zweryfikowane. Nic złego się jednak nie dzieje. Jest zdrowa, realizuje plan przygotowań i wszyscy jesteśmy dobrej myśli przed inauguracją PŚ, choć oczywiście najwyższa forma ma przyjść na igrzyska w Soczi - powiedział asystent trenera Aleksandra Wierietielnego, Rafał Węgrzyn. Muonio już troszkę znudziło się polskiemu sztabowi. Bowiem cały czas same treningi, a dzień jest tu wyjątkowo krótki. Choć najważniejsze jest to, że warunki do treningów wyśmienite. W tym roku, w odróżnieniu od ubiegłych lat nie ma tu problemów ze śniegiem.

29 listopada Justyna Kowalczyk w końcu zainauguruje sezon. Na początek bardzo ważne zawody - mini tour Ruka Triple. Nie od dziś wiadomo, że w takich zawodach można zdobyć bardzo dużo punktów do PŚ. Na początek sprint klasykiem, potem 5 również tą techniką i na koniec mini touru 10 km stylem dowolnym. Te biegi na pewno są dobre dla Justyny Kowalczyk, ale przecież nigdy w swojej karierze na początku sezonu nie była na podium. I teraz pewnie, tak będzie. Ale przecież wszyscy wiemy, że sezon w biegach narciarskich jest bardzo długi, a docelowe imprezy za kilka miesięcy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Justyna należy do wybitnych sportsmenek. Osiągnęła w swojej karierze niezwykle wiele. Podarowała rodakom wiele emocji i powodów do dumy. Ze sportem jest tak, że po sukcesach nieuchronnie przychodzi czas na porażki. Cieszę się, że mamy sportowca takiej klasy ja ona. Nawet jeśli przestanie kiedyś stawać na "pudle", to i tak będzie to jedna z moich najbardziej ulubionych zawodniczek w sportach zimowych. Nie musi wygrywać. Ważne, że dalej startuje i zachowuje swoją klasę nie tylko jako sportowiec, ale również jako człowiek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mistrzyni jest już zmęczona i niczego nie obiecuje. ? (Przemęczona )

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.