Facebook Google+ Twitter

Justyna Kowalczyk jednak zgłoszona do Tour de Ski

Justyna Kowalczyk oraz reszta polskiej kadry została zgłoszona w piątkowy poranek do rozpoczynającego się jutro Tour de Ski. Nasza najlepsza biegaczka ponownie będzie bronić tytułu po spekulacjach na temat wycofania jej z rywalizacji.

 / Fot. EPA/ANDREA SOLEROWarto przypomnieć, że Justyna Kowalczyk rozważała rezygnację ze startu w Tour de Ski z powodu decyzji organizatorów. W czwartek postanowiono, że drugiego dnia TdS w Niemczech narciarze będą rywalizować w sprincie techniką dowolną zamiast w biegu na dochodzenie "klasykiem". W Oberhofie panują bowiem wysokie temperatury i udało się przygotować tylko półtorakilometrową pętlę.

Nie jest to dobra wiadomość dla naszej najlepszej biegaczki, gdyż w tym sezonie z powodu bólów piszczeli biega jej się nie najlepiej łyżwą - w Davos zajęła 25. miejsce. Kowalczyk w wywiadzie dla Gazety Wyborczej zapowiadała możliwe wycofanie się z tego powodu ze startu. - Na 90, może nawet na 99 procent wycofujemy się ze startu - mówiła. - Wszystko jest robione na siłę. Po co? Skoro nie ma śniegu, nie ma tras, to odwołajmy to. Mieliśmy nagradzać wszechstronnych. A porobiło się tak, że wszędzie decyduje bieg łyżwowy - dodała.

Dziś jednak asystent szkoleniowca Wierietielnego, Andrzej Węgrzyn w rozmowie z redaktorem PAP potwierdził zgłoszenie Justyny do imprezy: - Justyna wraz z całą grupą została zgłoszona zgodnie z regulaminem na dwie godziny przed odprawą techniczną. W dalszym ciągu jednak jeszcze może zrezygnować. Decyzję w tej sprawie podejmuje trener Aleksander Wierietielny.

Nie oznacza to oczywiście, że na starcie zobaczymy mistrzynię olimpijską z Vancouver. O wycofaniu się z zawodów może poinformować organizatorów nawet przed rozpoczęciem biegu. Pociągnęłoby to jednak za sobą spore konsekwencje: praktycznie stracenie szans na zwycięstwo w Pucharze Świata oraz dalszy numer startowy na Igrzyskach w Soczi. - Mam dużo do stracenia i wcale nie mam zamiaru unosić się dumą. Jeszcze nie jest wykluczone, że stanę na starcie - zapowiadała Kowalczyk.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.