Facebook Google+ Twitter

Justyna Kowalczyk już skończyła sezon!

Justyna Kowalczyk nie wystartuje już w tym sezonie w żadnym biegu. Początkowo Polka miała startować jeszcze w Drammen, Oslo i Falun, ale Justyna doszła do wniosku, że nie będzie dalej faszerować się silnymi przeciwbólowymi.

Wczoraj po wynikach badań doktor Justyny Kowalczyk poinformował, że nie ma przeciwwskazań do dalszych startów w tym sezonie naszej zawodniczki.
Jednak oczywiście w Falun, Drammen i Oslo musiałaby startować na silnych środkach przeciwbólowych. Kowalczyk od dawna już nie ma szans na zdobycie PŚ, a więc uznała, że nie ma sensu dalej faszerować się lekami.
Justyna Kowalczyk zakończyła sezon 2013/2014 z dorobkiem 618 punktów. To jeden z najsłabszych jej wyników w historii PŚ, jednak Polka w tym roku nie startowała zbyt wiele. Szanse na zdobycie już piątej kryształowej kuli straciła wtedy, gdy zdecydowała się wycofać z prestiżowego cyklu Tour de Ski. To tam zawodniczki i zawodnicy dostają masę punktów. Tour wygrała Therese Johaug, która najprawdopodobniej sięgnie po pierwsze to trofeum w karierze. Choć młoda Norweżka tego sezonu nie ma udanego, gdyż ani razu nie wygrała zawodów. Pomijając oczywiście wspomniany TdS. Ale w tym morderczych zawodach Norweżka nie miała godnego siebie rywala, gdyż najgroźniejsze rywalki wycofały się.
Jednak Justyna Kowalczyk na pewno nie może powiedzieć, że sezon 2013/2014 jest przegrany, gdyż obroniła się. Wyjechała ze złotym medalem z Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Zdobyła go w swojej koronnej konkurencji i do tego, z kontuzją stopy.
Nie wiadomo jeszcze czy kariera Justyny Kowalczyk zostanie zakończona po tym sezonie. Są trzy opcje: Justyna zrezygnuje całkiem, zrobi roczną przerwę, albo będzie kontynuowała bieganie. Polka mówiła w Soczi, że ostateczną decyzję podejmie przy okazji startów w Oslo. Cały team Justyny jest gotowy do kolejnych wyzwań, ale decyzja należy do Justyny. Obyśmy mogli zobaczyć ją, jeszcze na MŚ w Falun, w 2015 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.