Facebook Google+ Twitter

Justyna Kowalczyk już za 100 dni będzie walczyć o medale olimpijskie w Soczi

Justyna Kowalczyk zapowiedziała na konferencji prasowej, że nie było taryfy ulgowej na każdym ze zgrupowań. Jak sama powiedziała, musi być gotowa do walki w każdym biegu.

Na konferencji prasowej w siedzibie TVP, której przewodnim hasłem był Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi oprócz czterokrotnej zdobywczyni PŚ, medalistki olimpijskiej i mistrzostw świata, Justyny Kowalczyk zjawili się nasi skoczkowie, z którymi również wiążemy duże oczekiwania. Justyna Kowalczyk przed kilkoma dniami zakończyła ostatni obóz przygotowawczy do sezonu 2013/2014 przyznała, że tegoroczne zgrupowania były najtrudniejszymi w całym jej dotychczasowym życiu.

"Skończył się najcięższy okres pracy. Przyznam, że zdarzały mi się w tym czasie dni lepsze i gorsze. Jest coraz trudniej, bo lat mi nie ubywa tylko przybywa, siły włożone w trening trudniej jest zregenerować. Zima wszystko zweryfikuje, dopiero wtedy będzie wiadomo, jak rzeczywiście przepracowałam okres przygotowań. To były - proszę uwierzyć - najtrudniejsze przygotowania w karierze, ale przełamałam się i nawet trener jest z nich zadowolony" - powiedziała Kowalczyk.
Rzeczywiście tak jest, jeżeli trener Aleksander Wierietielny mówi, że wszystko zostało wykonane idealnie to trzeba być optymistą. Bowiem trener naszej zawodniczki nigdy nie był skłonny do pochwał i faworyzowania. Nawet po wygranych biegach Justyny mówił, że nie wszystko było idealnie.

Sezon 2013/2014 będzie szesnastym w karierze Justyny Kowalczyk. I na pewno najtrudniejszym. Polka przyznaje, że przygotowania do niego kosztowały ją wiele wysiłku. Były te dobre jak złe dni. Ale najważniejsze, że Justyna dotrwała do końca i teraz już tylko można odliczać dni do zimy.

Justyna Kowalczyk nie chciała powiedzieć czy na IO w Soczi będzie będzie wykonywać pełen program startów. Duże prawdopodobieństwo jest, iż Justyna nie wystartuje w sprincie stylem dowolnym. Polka nie ukrywa, że ta konkurencja jest jej najsłabszą. Justyna wolałaby koncentrować się na biegach, w których ma realne szanse na medale. Odmiennego zdania jest trener naszej mistrzyni, który uważa, że jedzie się na Igrzyska Olimpijskie po to, by startować. Na pewno Justyna Kowalczyk zbierze całą ekipą i wszyscy wspólnie zastanowią się czy startować. Jednak ta decyzja zostanie podjęta bezpośrednio przed IO.

Justyna Kowalczyk nie chciała również przewidywać, czy zmieni się układ sił w nadchodzącym sezonie. Jednak wszyscy liczymy na to, że stały punkt, czyli Justyna Kowalczyk pozostanie na samym szczycie. Wiadomo, że jak zwykle groźne będą Norweżki z Marit Bjoergen i Therese Johaug na czele. Ale również z dobrej strony na pewno pokażą się reprezentantki Finlandii, Rosji i Szwecji.

Wszyscy liczymy, że Justyna Kowalczyk na ZIO w Soczi zdobędzie na nas medale, że zdobędzie złoto. Choć o tym, w tym momencie jest za wcześnie by mówić. Bowiem z ubiegiem sezonu przekonywamy się na co jest przygotowana Justyna Kowalczyk. Bo w tym momencie rozdawanie medali przed startem jest bez sensu. Nie nakładajmy na Justynę tej olbrzymiej presji,która była w Val di Fiemme, czy w Vancouver. Niech Justyna startuje, jako zawodnik z drugiej linii, z troszkę dalszego planu bo to dla niej bardziej dogodna pozycja. Ona nie lubi ciągłych oczekiwać, nadmuchanych "balonów" przez kibiców i dziennikarzy. Oby ZIO w Soczi były jej najpiękniejszymi. Na pewno będą dla niej najważniejszą imprezą, co już wielokrotnie Justyna powtarzała. Oby sezon 2013.2014 nie był ostatnim w karierze Justyny Kowalczyk. Nikt nie chciałby tracić wielkiej ikony biegów narciarskich. Jednak jaka nie byłaby ta decyzja, trzeba ją uszanować. Justyna pewnie nie jeden "bieg" wygra. Nie tylko ten sportowy, ale również w dalszym swoim życiu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.