Facebook Google+ Twitter

Justyna Kowalczyk mistrzynią olimpijską!

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-27 21:45

- Zrobiła to, zrobiła to! - krzyczał komentator TVP, gdy Justyna Kowalczyk przekraczała metę, wygrywając o włos z Norweżką.

 / Fot. PAPJustyna Kowalczyk została mistrzynią olimpijską w narciarskim biegu na 30 kilometrów ze startu wspólnego techniką klasyczną. To pierwszy złoty medal zimowych igrzysk olimpijskich dla Polski od 1972 roku i drugi w historii.

Justyna Kowalczyk zdobyła złoty medal po sprinterskiej walce na ostatnich metrach z Norweżką Marit Bjoergen. Brązowy medal zdobyła Finka Aino-Kaisa Saarinen.

To piąty medal dla Polski w tych igrzyskach. Wcześniej Justyna Kowalczyk zdobyła srebro i brąz a dwa srebrne krążki wywalczył Adam Małysz.

- Na ostatnich pięciu kilometrach wszystko boli. To cierpienie trzeba przezwyciężyć - mówiła w rozmowie z ''Polską'' Justyna Kowalczyk.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (38):

Sortuj komentarze:

P.P.S. Pewnie teraz PKOL i związki sportowe będą trąbić o swoich sukcesach organizacyjnych, a Pan Nurowski jak zwykle nadmie się tak, że pawie (i ropuchy) wysiadają. Bo przecież PKOL tak wiele czyni dla zawodników, tak ich mobilizuje, a po słowach w/wym. Pana to nawet Kowalczyk drży i rzuca się do treningu. Zobaczycie, będzie tak na pewno! a że celowo przerysowuję to fakt, ale w sytuacji, gdy w Polsce nie ma żadnych warunków do profesjonalnego uprawiania sportu (z wyjątkiem kilku konkurencji), to "szlag mnie trafia", gdy słyszę o zasługach działaczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oglądałem, nie potrafiłem usiedzieć na miejscu. Co za emocje, jaki finisz!!! Ach!!! Och!!! Nareszcie doczekałem się na złoty medal na ZIO i kończy się legenda Wojciecha F. Radość, Łzy radości nawet... i potem takie słowa pani Justyny..., że super, iż Marit Bjoergen nie ma tego, nie ma tamtego, i że super, że nie ona zdobyła te złoto. No cóż, zwykła "kobieca" małostkowość, a było tak pięknie.
PS. Dlatego tym bardziej skakałem do góry po brązie naszych panczenistek! A jak one się cieszyły - Niesamowite. Jeszcze dzisiaj rano trzęsę się z emocji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Justyna kocham Ciebie .

Komentarz został ukrytyrozwiń

brawo :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo Polska!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zaraz po koronacji facetów - brązowniczki!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dwa medale - rewelacja!
Bosko!!!
Polska!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Komentarz został ukrytyrozwiń

Brązowy mamy!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.