Facebook Google+ Twitter

Justyna Kowalczyk na PŚ w Jakuszycach

Ostatnie zawody na Polanie Jakuszyckiej były bardzo udane. A jak będzie w styczniu 2014 roku?

Ostatnie i zarazem pierwsze zawody w Polsce, w biegach narciarskich miały miejsce 2 lata temu w Szklarskiej Porębie, a dokładniej na Polanie Jakuszyckiej. Były wtenczas rozgrywane 2 biegi : sprint łyżwą i 10 km klasykiem. PŚ towarzyszyły wielkie emocje, niektórzy mogli po raz pierwszy zobaczyć światową elitę biegów narciarskich na własne oczy. Justyna Kowalczyk również była zachwycona organizacją i samym przebiegiem tych zawodów. W swoim debiutanckim biegu na polskiej ziemi, w sprincie była 16. Lecz jej największa rywalka - Norweżka Marit Bjoergen dopiero 22. Justyna odrobiła więc 6 punktów do klasyfikacji, przed zawodami strata wynosiła 12. Nazajutrz rywalizowano na 10 km techniką klasyczną. To jest koronna konkurencja polskiej biegaczki. Jedynie mogliśmy obawiać się, czy Justyna Kowalczyk nie ulegnie emocjom i nie ruszy za mocno. Ale Polka utrzymała nerwy na wodzy. Na I punkcie pomiarowym była 3, ale potem włączyła "piąty bieg". Rywalki nie były w stanie dotrzymać kroku polskiej królowej nart. Justyna pokonała Marit Bjoergen o ponad 30 sekund, Therese Johaug o 40. To była deklasacja, prawdziwy pokaz siły! Kowalczyk po biegu w wywiadzie dla TVP porównywała zwycięstwo na Polanie Jakuszyckiej do złota olimpijskiego.
Kolejne zawody już za równy miesiąc. To będą kolejne wielkie emocje, z Justyną Kowalczyk w roli głównej. Na pewne przyjadą tłumy kibiców, a Justyna będzie powtarzała, że to jedne z najpiękniejszych dni w jej sportowym życiu.
Oby za kolejne 2 lata PŚ znowu zawitał do Szklarskiej Poręby. Co prawda nie wiadomo, czy Justyna będzie wtedy jeszcze biegać. Ale naprawdę cieszy taka popularyzacja biegów narciarskich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Cieszy i cieszyć będzie . 1

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.