Facebook Google+ Twitter

Justyna Kowalczyk najlepsza w Otepää po raz trzeci w karierze

Podczas zawodów Pucharu Świata w estońskim Otepää znów najlepsza była Justyna Kowalczyk. Polka zwyciężyła w biegu indywidualnym na dystansie 10 km techniką klasyczną. Drugie miejsce zajęła Marit Bjoergen, a trzecie Aino Kaisa Saarinen.

Justyna Kowalczyk / Fot. PAPPomimo że bardzo wyczerpujący Tour de Ski (obecnie najbardziej prestiżowy turniej w biegach narciarskich, w którym rozgrywanych jest osiem zawodów w ciągu dziesięciu dni - przyp. red.) zakończył się niecały tydzień temu, to biegaczki narciarskie nie próżnują. Już dziś w estońskim Otepää odbyły się bowiem kolejne zawody z cyklu Pucharu Świata. O godz. 11 czasu polskiego odbył się bieg indywidualny na dystansie 10 km techniką klasyczną.

W zawodach wzięło udział 49 zawodniczek, w tym oczywiście "polska królowa nart", Justyna Kowalczyk. Polka nie mogła pozwolić sobie na to by dziś nie pobiec, bowiem jak sama twierdzi Otepää to jej ulubiony przystanek w Pucharze Świata. To tam zawodniczka pochodząca z Kasiny Wielkiej po raz pierwszy stanęła na podium zawodów tej rangi. Miało to miejsce 7. stycznia 2006 roku, kiedy to Kowalczyk była trzecia. Tam również Polka odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata. 27. stycznia 2007 roku Polka była bezkonkurencyjna. Ten sukces powtórzyła również rok temu - 24. stycznia 2009 roku. Także ukształtowanie trasy bardzo odpowiada naszej reprezentantce, bowiem jest ona trudna i znajdują się na niej liczne podbiegi.

Marit Bjoergen (Norwegia) / Fot. Wiked Kentaur, Wikimedia CommonsW zawodach wystartowały również po raz pierwszy w tym roku trzy inne Polki - Paulina Maciuszek (córka Józefa Łuszczka, złotego i brązowego medalisty mistrzostw świata z fińskiego Lahti w 1978 roku - przyp. red.), Kornelia Mareki Sylwia Jaśkowiec (dwukrotna młodzieżowa mistrzyni świata sprzed roku w francuskim Praz de Lys Sommand - przyp. red.). Do Estonii nie przyjechały natomiast takie znane biegaczki narciarskie jak: Włoszki Arianna Follis i Marianna Longa, Rosjanki Natalia Korosteliewa, Olga Zawiałowa, Alena Sidko i Irina Chazowa, Norweżka Kristin Stoermer Steira i Niemka Katrin Zeller. Wszystkie one postanowiły indywidualnie przygotowywać się do Igrzysk Olimpijskich w Vancouver. W zawodach wzięły natomiast udział po dłuższej przerwie: Norweżka Marit Bjoergen, Szwedki Charlotte Kalla i Anna Haag, Finka Virpi Kuitunen i zawodniczka gospodarzy - Kristina Śmigun-Vaehi.

Bieg bardzo mocno rozpoczęła Justyna Kowalczyk. Już po pierwszych dziewięciuset metrach Polka prowadziła. Szybki start miały również: Finka Aino Kaisa Saarinen (+2,1 sek. straty), Marit Bjoergen (+4,8), Słowenka Petra Majdić (+6,9), Charlotte Kalla (+6,9), Virpi Kuitunen (+8,6) i młoda Szwedka Magdalena Pajala (+8,8).

Po 2,3 km na prowadzeniu wciąż była Kowalczyk. Dalej biegły Saarinen (+3,0) i Bjoergen (+7,2). Straty kolejnych zawodniczek natomiast wynosiły już więcej niż 10 sek. W połowie dystansu na prowadzeniu wciąż była ta sama trójka zawodniczek. Zmieniła się tylko nieco kolejność. Prowadziła jednak nadal Polka, przed Norweżką (+7,9) i Finką (+11,7). Po 5,9 km do ścisłej czołówki biegu dołączyła Charlotte Kalla, która przesunęła się na trzecią pozycję (+20,8). Pierwsza biegła Kowalczyk, druga Bjoergen (+11,2), a czwarta Saarinen (+21,1).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Po raz kolejny pokazała światową klasę. Widać, że jest świetnie przygotowana do sezonu...a igrzyska już niedługo ;)
Obszerna, ciekawa relacja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.