Facebook Google+ Twitter

Justyna Kowalczyk po raz trzeci z medalem!

Dziś Justyna Kowalczyk wygrała bieg na 30 km techniką dowolną ze startu wspólnego. Stanęła przed szansą zdobycia trzeciego medalu mistrzostw świata i szansy nie zmarnowała! Wywalczyła już złoto i brąz. Teraz po złoto sięgnęła ponownie.

Triumfatorka Justyna Kowalczyk. / Fot. EPA/SRDJAN SUKINa pierwszych kilometrach tempo dyktowały Finki, najpierw Pirjo Muranen, a następnie po 5 km Aino Kaisa Saarinen. Justyna biegła spokojnie, utrzymując się w okolicach 4-9 miejsca.

Po 7,5 km inicjatywę w prowadzeniu biegu przejęły Norweżki. Prowadziła Therese Johaug, druga była Kristin Stoermer Steira (+0,6 sek. straty), a trzecia Justyna Kowalczyk (+1,0). Cała czołówka (17 zawodniczek) biegła jednak razem i trudno było wyciągać jakieś dalekosiężne wnioski. Po 1/3 dystansu, na punkcie pomiaru czasu usytułowanym po 10,25 km, prowadziła Ukrainka Walentyna Szewczenko, przed Saarinen (+1,0) i Johaug (+1,8). Justyna była wówczas dziewiąta i traciła do liderki 6,8 sek.

W okolicach 11,25 km kilka zawodniczek zdecydowało się na zmianę nart (dzisiejszy bieg był innowcyjny), w tym Justyna Kowalczyk. Polka jednak szybko uporała się z tą czynnością i po przebiegnięciu 12,75 km traciła do liderującej wówczas Szewczenko niewiele, bo 3,7 sek. (11 pozycja).

W połowie dystansu ukształtowała się grupa dwunastu prowadzących zawodniczek: Norweżki Steira i Johaug (+0,5), Finka Saarinen (+0,9), Ukrainka Szewczenko (+1,3), Włoszka Follis (1,9), Polka Kowalczyk (+2,5), Rosjanka Miedwiediewa (+3,0), Włoszka Longa (+3,6), Finka Roponen (+3,9), Rosjanka Sawiałowa (+5,8), Włoszka Confortola (+8,3) i Francuzka Laurent Philippot (+8,9).

Justyna Kowalczyk ze swym trenerem. / Fot. PAP/Grzegorz MomotPo 18,75 km zawodniczki z czołówki ponownie zdecydowały się na zmianę nart. Czynność tę wykonała również Kowalczyk. Pierwszą „piątkę” stanowiły wtedy Johaug, Szewczenko (+0,5), Steira (+1,2), Saarinen (+1,7) i Kowalczyk (+2,4). Podobnie sytuacja wyglądała po 2/3 dystansu.

Na samym początku ostatniej „dziesiątki” Justyna przesunęła się do przodu i po 21,45 km prowadziła. Na kolejnych pozycjach znajdowały się: Steira (+0,2), Johaug (+0,9), Szewczenko (+0,9) i Miedwiediewa (+1,8). Polka zdecydowała się na prowadzenie zapewne dlatego, aby rozciągnąć stawkę prowadzących zawodniczek i w miarę możliwości zgubić szybkie na finiszu Finki, Włoszki i Norweżki.

Na 4,75 km przed metą prowadziła Kowalczyk i Steira (+0,8), przed Szewczenko (+1,4), Miedwiediewą (+1,5), Johaug (+2,4), Saarinen (+2,4), Roponen (+4,8), Follis (+6,0) i Longą (+7,2). Na ok. 3 km przed metą pecha miała Saarinen. Finka zahaczyła nartą o nartę Johaug, przewróciła się i złamała kijek.

Na podbiegu, 1,2 km przed metą, Polka bardzo mocno przyspieszyła i udało jej się uciec innym rywalkom. Justyna Kowalczyk prowadzenia nie oddała już do mety i zdobyła kolejny złoty medal MŚ. Srebro przypadło Rosjance Miedwiediewej, a brąz - Ukraince Szewczenko.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Dokładnie dwa lata temu Justyna Kowalczyk została MISTRZYNIĄ ŚWIATA w biegu na 30 km techniką dowolną w Libercu :) :) :) Z tej okazji zapraszam do obejrzenia rywalizacji na ostatnim kilometrze tej królewskiej konkurencji :) :) :) :) :) http://www.youtube.com/watch?v=0eoJaSgSc5g&feature=related

Komentarz został ukrytyrozwiń

To musiało dać efekt: http://www.tvp.pl/sport/sporty-zimowe/mistrzostwa-swiata-w-narciarstwie-klasycznym-2009/wideo/kowalczyk-to-musialo-dac-efekt

Komentarz został ukrytyrozwiń

Drugiej takiej nie ma: http://www.tvp.pl/sport/sporty-zimowe/mistrzostwa-swiata-w-narciarstwie-klasycznym-2009/wideo/drugiej-takiej-nie-ma

Komentarz został ukrytyrozwiń

Historia drugiego złota Justyny Kowalczyk: http://www.tvp.pl/sport/sporty-zimowe/mistrzostwa-swiata-w-narciarstwie-klasycznym-2009/wideo/historia-drugiego-zlota-justyny-kowalczyk

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trzeba dodać, że Kornelia Marek także bardzo udanie. Coś czuję, że nasza sztafeta może za rok namieszać...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pobiła nawet wyczyny Małysza z Lahti i Predazzo!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawa dla Polki! Plus dla ciebie ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kowalczyk - "... nie posłuchałam trenera...": http://www.tvp.pl/sport/sporty-zimowe/mistrzostwa-swiata-w-narciarstwie-klasycznym-2009/wideo/kowalczyk-nie-posluchalam-trenera

Komentarz został ukrytyrozwiń

Znakomity finisz Polki: http://www.tvp.pl/sport/sporty-zimowe/mistrzostwa-swiata-w-narciarstwie-klasycznym-2009/wideo/znakomity-finisz-justyny-kowalczyk

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo Justyna !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.