Facebook Google+ Twitter

Justyna Kowalczyk spadła na drugą pozycję w finale Pucharu Świata

W przedostatnich zawodach FIS World Cup Final Justyna Kowalczyk zajęła dwunaste miejsce i w klasyfikacji łącznej finału spadła na drugą pozycję. Nową liderką została zwyciężczyni sobotniego biegu łączonego na 10 km - Marit Bjoergen.

W sobotę odbył się przedostatni bieg w finale Pucharu Świata (FIS World Cup Final). Zawodniczki miały do pokonania dystans 10 km, najpierw 5 km techniką klasyczną, a następnie 5 km techniką dowolną. Dodatkowo na trasie znajdowały się trzy lotne finisze (2,5 km, 7,8 km, 10 km), na których trzy pierwsze zawodniczki otrzymały sekundowe bonifikaty (15 sekund, 10 i 5). Te bonusy zostaną uwzględnione w jutrzejszym biegu na 10 km techniką dowolną z handicapem.

Pierwsze 2,5 km bardzo mocno rozpoczęła Justyna Kowalczyk. Polka wyprzedzała wówczas o 0,6 sek. Norweżkę Kristin Stoermer Steirę, o 2 sek. Finkę Aino Kaisę Saarinen, o 2,7 sek. Szwedkę Charlottę Kallę i o 6,7 sek. Norweżkę Marit Bjoergen. Sekundowe bonifikaty otrzymały zatem Kowalczyk (15), Steira (10) i Saarinen (5).

W drugiej części biegu techniką klasyczną niestety nasza zawodniczka miała kłopoty na trasie (do narty Kowalczyk przyczepiła się reklamówka, która hamowała narty) i około trzeciego kilometra wypadła z czołówki. Do strefy zmiany nart przybiegła dopiero na dwudziestej trzeciej pozycji, tracąc do prowadzącej wówczas Niemki Stefanie Boehler 12,5 sek. Jako druga na piątym kilometrze zameldowała się Rosjanka Natalia Korosteliewa (+0,9 sek. straty), a jako trzecia Aino Kaisa Saarinen (+1,0). Z kolei Marit Bjoergen i Charlotte Kalla - mistrzynie olimpijskie z Vancouver - były odpowiednio na jedenastym (+3,6) i dwunastym miejscu (+4,1).

Po zmianie nart mocniejsze tempo biegu narzuciły dwie najlepsze Norweżki - Marit Bjoergen i Kristin Stoermer Steira. W pogoń za nimi ruszyła ich rodaczka Therese Johaug i Finka Riitta-Liisa Roponen, a dalej biegła kilkunastoosobowa grupka biegaczek, którą prowadziła Charlotte Kalla. Była tam również Justyna Kowalczyk. Na drugiej lotnej premii (7,8 km) 15 sekund bonifikaty zdobyła Bjoergen, 10 sekund - Steira (+0,5) i 5 sekund - Johaug (+23,8). W tym miejscu Justyna znajdowała się na siedemnastej pozycji, ze stratą do Marit 1.01,0 min.

Na ostatnich 2,2 km trasy w czołówce nie nastąpiły żadne zmiany. Bieg z czasem 31.58,4 min. wygrała Marit Bjoergen, druga była Kristin Stoermer Steira (+2,5), a trzecia Therese Johaug (+33,6). Na mecie znajdowała się trzecia lotna premia, na której Norweżki zdobyły kolejne sekundy bonifikaty. Justyna Kowalczyk sobotnie zawody ostatecznie zakończyła na dwunastej pozycji, tracąc do triumfatorki 51,5 sek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Jak się później okazało nie była to foliowa torebka a kawałek papieru ściernego używanego do przygotowywania nart.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Narta Justyny po biegu - http://sport.tvp.pl/inne/zimowe/biegi-narciarskie/wideo/kowalczyk-przegrala-przez-foliowa-torebke/1484872

Komentarz został ukrytyrozwiń

Coś okropnego pecha ma ostatnio Justyna ... Oby jutro wszystko poszło po jej myśli!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.