Facebook Google+ Twitter

Justyna Kowalczyk spadła na drugą pozycję w finale Pucharu Świata

W przedostatnich zawodach FIS World Cup Final Justyna Kowalczyk zajęła dwunaste miejsce i w klasyfikacji łącznej finału spadła na drugą pozycję. Nową liderką została zwyciężczyni sobotniego biegu łączonego na 10 km - Marit Bjoergen.

W sobotę odbył się przedostatni bieg w finale Pucharu Świata (FIS World Cup Final). Zawodniczki miały do pokonania dystans 10 km, najpierw 5 km techniką klasyczną, a następnie 5 km techniką dowolną. Dodatkowo na trasie znajdowały się trzy lotne finisze (2,5 km, 7,8 km, 10 km), na których trzy pierwsze zawodniczki otrzymały sekundowe bonifikaty (15 sekund, 10 i 5). Te bonusy zostaną uwzględnione w jutrzejszym biegu na 10 km techniką dowolną z handicapem.

Pierwsze 2,5 km bardzo mocno rozpoczęła Justyna Kowalczyk. Polka wyprzedzała wówczas o 0,6 sek. Norweżkę Kristin Stoermer Steirę, o 2 sek. Finkę Aino Kaisę Saarinen, o 2,7 sek. Szwedkę Charlottę Kallę i o 6,7 sek. Norweżkę Marit Bjoergen. Sekundowe bonifikaty otrzymały zatem Kowalczyk (15), Steira (10) i Saarinen (5).

W drugiej części biegu techniką klasyczną niestety nasza zawodniczka miała kłopoty na trasie (do narty Kowalczyk przyczepiła się reklamówka, która hamowała narty) i około trzeciego kilometra wypadła z czołówki. Do strefy zmiany nart przybiegła dopiero na dwudziestej trzeciej pozycji, tracąc do prowadzącej wówczas Niemki Stefanie Boehler 12,5 sek. Jako druga na piątym kilometrze zameldowała się Rosjanka Natalia Korosteliewa (+0,9 sek. straty), a jako trzecia Aino Kaisa Saarinen (+1,0). Z kolei Marit Bjoergen i Charlotte Kalla - mistrzynie olimpijskie z Vancouver - były odpowiednio na jedenastym (+3,6) i dwunastym miejscu (+4,1).

Po zmianie nart mocniejsze tempo biegu narzuciły dwie najlepsze Norweżki - Marit Bjoergen i Kristin Stoermer Steira. W pogoń za nimi ruszyła ich rodaczka Therese Johaug i Finka Riitta-Liisa Roponen, a dalej biegła kilkunastoosobowa grupka biegaczek, którą prowadziła Charlotte Kalla. Była tam również Justyna Kowalczyk. Na drugiej lotnej premii (7,8 km) 15 sekund bonifikaty zdobyła Bjoergen, 10 sekund - Steira (+0,5) i 5 sekund - Johaug (+23,8). W tym miejscu Justyna znajdowała się na siedemnastej pozycji, ze stratą do Marit 1.01,0 min.

Na ostatnich 2,2 km trasy w czołówce nie nastąpiły żadne zmiany. Bieg z czasem 31.58,4 min. wygrała Marit Bjoergen, druga była Kristin Stoermer Steira (+2,5), a trzecia Therese Johaug (+33,6). Na mecie znajdowała się trzecia lotna premia, na której Norweżki zdobyły kolejne sekundy bonifikaty. Justyna Kowalczyk sobotnie zawody ostatecznie zakończyła na dwunastej pozycji, tracąc do triumfatorki 51,5 sek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Jak się później okazało nie była to foliowa torebka a kawałek papieru ściernego używanego do przygotowywania nart.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Narta Justyny po biegu - http://sport.tvp.pl/inne/zimowe/biegi-narciarskie/wideo/kowalczyk-przegrala-przez-foliowa-torebke/1484872

Komentarz został ukrytyrozwiń

Coś okropnego pecha ma ostatnio Justyna ... Oby jutro wszystko poszło po jej myśli!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.