Facebook Google+ Twitter

Justyna Kowalczyk sportsmenką roku 2009!

Czytelnicy i autorzy Wiadomości24.pl wybrali biegaczkę z Limanowej sportsmenką roku. W pozostałych kategoriach triumfowali: polska drużyna siatkarzy, Bogdan Wenta, Fyrstenberg i Matkowski, Eurobasket i mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet.

Justyna Kowalczyk / Fot. PAPSportowiec Roku: 5 - Justyna Kowalczyk 2 - Marcin Gortat 1 - Adam Małysz, Łukasz Kubot, Bartosz Kurek, Maja Włoszczowska, Tomasz Adamek.

Drużyna Roku: 8 - Reprezentacja Polski w piłce siatkowej mężczyzn 2 - Reprezentacja Polski w piłce ręcznej mężczyzn 1 - Reprezentacja Polski w piłce siatkowej kobiet, PGE Skra Bełchatów (siatkówka mężczyzn).

Trener Roku: 6 - Bogdan Wenta 3 - Jerzy Matlak i Piotr Makowski 2 - Aleksander Wierietielny 1 - Daniel Castellani.

Para Sportowa Roku: 3 - Fyrstenberg i Matkowski 1 - Wang Zeng Yi i Lucjan Błaszczyk, Julia Michalska i Magdalena Fularczyk.

Impreza Roku: 8 - EuroBasket 4 - Mistrzostwa Europy w siatkówce kobiet.

Wydarzenie Roku: 6 - Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Kobiet 5 - Odrodzenie Pogoni Lwów.

Oddano 15 głosów ważnych (były także 2 głosy nieważne).

Wszystkim, którzy wzięli udział w plebiscycie dziękuję za głosowanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

:) Na pewno sposób przeprowadzenie plebiscytu miał wpływ na liczbę głosów (ja jednak uznaje 17 głosów, nieważne też się liczą). Jednak z drugiej strony konkurs stał się przez to bardziej elitarny. Należy wskazać, że głosowały głównie osoby zajmujące się na co dzień sportem na link Co ciekawe wyniki też nie są jakieś sensacyjne. Kowalczyk na zwycięstwo zasłużyła. Świadczy o tym między innymi fakt, że wcześniej zdobyła także pierwsze miejsce w plebiscycie Przeglądu Sportowego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.01.2010 13:04

Pomimo trudności, Adamie, 5* Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlaczego niby można Justyna Kowalczyk nie lubic? Wg mnie bardzo pozytywna postac polskiego sportu. Tyra strasznie - dla niej każdy bieg i trening to niewyobrażalny wysiłek, w dodatku wielkie osiągnięcia. Jak najbardziej zasłużone zwycięstwo w plebiscycie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

15 głosów w tamtym roku około 200. Redakcja musi zrobić wszystko, by za rok działała sonda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kowalczyk można nie lubić, ale zwycięstwo jak najbardziej zasłużone :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ze statystycznego punktu widzenia słaby to plebiscyt (tylko 15 głosów), ale cieszę się, że wygrała Justyna Kowalczyk, która w 2009 roku:

- wywalczyła dwa złote <bieg na dochodzenie na dystansie 15 km (7,5 km stylem klasycznym + 7,5 km stylem dowolnym) i bieg masowy na dystansie 30 km stylem dowolnym> i jeden brązowy <bieg indywidualny na dystansie 10 km stylem klasycznym> medal podczas Mistrzostw Świata w czeskim Libercu;

- zdobyła Puchar Świata, zajmując czwarte miejsce w Tour de Ski i pierwsze w Finale Pucharu Świata, wygrywając łącznie w czterech konkurencjach, w dwóch będąc druga i w czterech trzecia; została tym samym pierwszą w historii narciarką klasyczną, która wygrała klasyfikację łączną Pucharu Świata, pochodzącą z kraju, który nigdy nie organizował zawodów Pucharu Świata w narciarstwie klasycznym; przy okazji zdobyła najwięcej w historii punktów w jednym sezonie PŚ w biegach narciarskich - 1810; zdobyła też Mały Puchar Świata za biegi na dystansach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Generalnie można się zgodzić z wynikami ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.