Justyna Kowalczyk sportsmenką roku 2009!

Czytelnicy i autorzy Wiadomości24.pl wybrali biegaczkę z Limanowej sportsmenką roku. W pozostałych kategoriach triumfowali: polska drużyna siatkarzy, Bogdan Wenta, Fyrstenberg i Matkowski, Eurobasket i mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet.

Justyna Kowalczyk / Fot. PAPSportowiec Roku: 5 - Justyna Kowalczyk 2 - Marcin Gortat 1 - Adam Małysz, Łukasz Kubot, Bartosz Kurek, Maja Włoszczowska, Tomasz Adamek.

Drużyna Roku: 8 - Reprezentacja Polski w piłce siatkowej mężczyzn 2 - Reprezentacja Polski w piłce ręcznej mężczyzn 1 - Reprezentacja Polski w piłce siatkowej kobiet, PGE Skra Bełchatów (siatkówka mężczyzn).

Trener Roku: 6 - Bogdan Wenta 3 - Jerzy Matlak i Piotr Makowski 2 - Aleksander Wierietielny 1 - Daniel Castellani.

Para Sportowa Roku: 3 - Fyrstenberg i Matkowski 1 - Wang Zeng Yi i Lucjan Błaszczyk, Julia Michalska i Magdalena Fularczyk.

Impreza Roku: 8 - EuroBasket 4 - Mistrzostwa Europy w siatkówce kobiet.

Wydarzenie Roku: 6 - Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Kobiet 5 - Odrodzenie Pogoni Lwów.

Oddano 15 głosów ważnych (były także 2 głosy nieważne).

Wszystkim, którzy wzięli udział w plebiscycie dziękuję za głosowanie.

Komentarze (7):

:) Na pewno sposób przeprowadzenie plebiscytu miał wpływ na liczbę głosów (ja jednak uznaje 17 głosów, nieważne też się liczą). Jednak z drugiej strony konkurs stał się przez to bardziej elitarny. Należy wskazać, że głosowały głównie osoby zajmujące się na co dzień sportem na link Co ciekawe wyniki też nie są jakieś sensacyjne. Kowalczyk na zwycięstwo zasłużyła. Świadczy o tym między innymi fakt, że wcześniej zdobyła także pierwsze miejsce w plebiscycie Przeglądu Sportowego.

• Autor usunął profil
  • 20.01.2010 13:04

Pomimo trudności, Adamie, 5* Marr

Dlaczego niby można Justyna Kowalczyk nie lubic? Wg mnie bardzo pozytywna postac polskiego sportu. Tyra strasznie - dla niej każdy bieg i trening to niewyobrażalny wysiłek, w dodatku wielkie osiągnięcia. Jak najbardziej zasłużone zwycięstwo w plebiscycie.