Justyna Kowalczyk triumfuje w Bruksvallarnie

• Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-14 16:53

Justyna Kowalczyk wygrała pierwsze zawody, w jakich wzięła udział w tym sezonie. Najlepsza polska biegaczka narciarska wystartowała w sprincie stylem klasycznym w szwedzkiej Bruksvallarnie.

Zawody, rozegrane na tydzień przed inauguracją Pucharu Świata, nie były bardzo mocno obsadzone, ale wśród rywalek Polki znalazły się takie zawodniczki jak Szwedka Charlotte Kalla (7. miejsce), jej rodaczka Lina Andersson (4. miejsce) czy Norweżka Britta Norgren (2. miejsce). Pozostałe Polki wypadły słabiej: Sylwia Jaśkowiec zajęła 25. pozycję, Kornelia Marek była 33., Paulina Maciuszek - 38., Agnieszka Szymańczak - 48., a Anna Staręga - 64.

W Bruksvallarnie rywalizowali też mężczyźni - wygrał Szwed Jesper Modin. Maciej Kreczmer wywalczył 11. miejsce, a Janusz Krężelok - 17.