Facebook Google+ Twitter

Justyna Kowalczyk trzecia w sprincie w Trondheim

Justyna Kowalczyk zajęła trzecie miejsce w sprincie techniką klasyczną podczas zawodów Pucharu Świata w norweskim Trondheim.

Justyna Kowalczyk / Fot. PAPJustyna Kowalczyk bardzo dobrze spisała się podczas dzisiejszych zawodów sprinterskich. W kwalifikacjach Polka zajęła 4. miejsce. Najlepsza okazała się wówczas Szwedka Anna Olsson. W biegu ćwierćfinałowym Kowalczyk przyszło biec z liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Słowenką Petrą Majdić. Justyna w tym pojedynku okazała się jednak lepsza i wygrała bieg. W półfinale Kowalczyk i Majdić ponownie się spotkały. Tym razem lepsza okazała się Słowenka, zwyciężając w wyścigu. Kowalczyk zajęła trzecie miejsce, ale ponieważ jej bieg był szybszy niż drugi półfnał, awansowała do finału A jako "szczęśliwa przegrana".

W finale Polka rozpoczęła bieg zbyt spokojnie. W połowie dystansu na podbiegach zaczęła odrabiać straty. Nie starczyło to jednak na mocną Słowenkę Petrę Majdić i Słowaczkę Alenę Prohazkovą. Ostatecznie Polka znalazła się na najniższym stopniu podium.

Dzięki dzisiejszym zawodom Polka uzyskała przewagę w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata nad Finką Aino-Kaisą Saarinen (dziś 5.), ale jej strata do Petry Majdić wzrosła do 111 punktów. Wiadomym jest jednak fakt, że Polka znajdzie się na pewno na podium Pucharu Świata, gdyż czwarta w klasyfikacji generalnej Virpi Kuitunen z Finlandii w Trondheim nie startuje.

W dzisiejszych zawodach brała udział również Sylwia Jaśkowiec. Polka nie zdołała jednak awansować do fazy pucharowej i została sklasyfikowana na 50. pozycji.
Wyniki live biegu sprinterskiego techniką klasyczną; Trondheim (Norwegia), 12.03.2009 r. / Fot. screen ze strony live.fisski.com
Wyniki dzisiejszego biegu przedstawia tabela obok.

Klasyfikacja Pucharu Świata po biegu sprinterskim techniką klasyczną w norweskim Trondheim:

1. Petra Majdić (Słowenia) - 1462 punkty

2. Justyna Kowalczyk (Polska) - 1351

3. Aino-Kaisa Saarinen (Finlandia) - 1321

4. Virpi Kuitunen (Finlandia) - 1124

5. Arianna Follis (Włochy) - 1000

6. Marianna Longa (Włochy) - 851

7. Pirjo Muranen (Finlandia) - 803

8. Marit Bjoergen (Norwegia) - 647

9. Kristin Stoermer Steira (Norwegia) - 549

10. Therese Johaug (Norwegia) - 509

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jak już Justynka w sprincie tak szaleje (troszkę słabo taktycznie), to naprawdę jest niezwykła. A Majdic jest jeszcze do prześcignięcia. Spokojnie;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.