Justyna Kowalczyk udanie rozpoczyna sezon! Polka wygrywa w Muonio

Justyna Kowalczyk rywalizowała w startach FIS w fińskim Muonio, gdzie na początek odniosła zwycięstwo w sprincie stylem klasycznym. Druga z Polek - Sylwia Jaśkowiec uplasowała się na 6. pozycji.

/ Fot. Tadeusz MieczyńskiJustyna Kowalczyk udanie weszła w reżim startowy. Polka była bezkonkurencyjna rywalizując w sprincie stylem klasycznym. Podium uzupełniły Finki - Anne Kylloenen oraz Leena Nurmi. Druga z Polek - Sylwia Jaśkowiec zawody zakończyła na 6. pozycji.
Jednak dla sparingpartnera Kowalczyk - Macieja Kręczmera start nie należał do udanych. Bowiem Polak w eliminacjach zajął dopiero 35. pozycję i tym samym nie zakwalifikował się do dalszej rywalizacji.
Jutro Justyna Kowalczyk pobiegnie na 5 km "klasykiem", a w niedzielę na 10 km techniką dowolną.
Mimo, iż w Finlandii nie startują najlepsze Norweżki czy Szwedki, to nie możemy powiedzieć,że biegi były słabo obsadzone. Na starcie stanęły m.in. czołowe zawodniczki z Finlandii czy Rosji.
Inauguracja PŚ zaplanowana jest na 29. listopada w fińskim Kuusamo.