Facebook Google+ Twitter

Justyna Kowalczyk uniknie operacji stopy! Może startować dalej

Justyna Kowalczyk uniknie operacji kontuzjowanej stopy, której nabawiła się jeszcze przed IO w Soczi. Mimo tego, dzielnie walczyła na Krasnej Polanie.

 / Fot. PAP/Grzegorz JakubowskiNie doszło do żadnego przemieszczenia, a więc zmiany rodzaju złamania w wyniku startów i treningów- powiedział lekarz naszej mistrzyni olimpijskiej. Obecnie zalecamy pani Justynie leczenie zachowawcze z zastosowaniem wkładek usztywniających stopę-wyjaśnił lekarz. Szymanik powiedział, że nie ma przeciwskazań do dalszych startów w tym sezonie. Polka ma w planach zawody w Drammen, Oslo i Falun. Natomiast już ogłoszono, że z powodów zdrowotnych Justyna Kowalczyk nie weźmie udziału w najbliższym PŚ, w Lahti.

Mimo złamanej kości śródstopia Justyna Kowalczyk startowała na IO. Tam wywalczyła złoty medal w biegu na 10 km stylem klasycznym, w biegu łączonym była 6, a na 30 km zeszła z trasy. Jedno jest pewne, to najlepsze i najpiękniejsze IO w karierze biegaczki z Kasiny Wielkiej. Podkreśla to nawet sama zawodniczka. Bo zdobyć złoto z taką kontuzją, to wielki wyczyn. Justyna Kowalczyk to taka nasza... cicha bohaterka. Sprostała oczekiwaniom nie tylko kibiców, ale przede wszystkim swoim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.