Facebook Google+ Twitter

Justyna Kowalczyk w Krakowie przejdzie badania

Za kilka dni Justyna Kowalczyk w Krakowie podda się badaniom kontuzjowanej stopy. Lekarze zrobią naszej biegaczce tomografię komputerową i po niej zdecydują o dalszym leczeniu. Przypomnijmy, że wczoraj Polka zeszła z trasy.

 / Fot. By Ja Fryta from Strzegom (Mariusz Czerkawski  Uploaded by Dudek1337) [CC-BY-SA-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia CoJustyna Kowalczyk będzie miała zrobioną tomografię komputerową w szpitalu w Krakowie. Ma ono dokładnie przedstawić strukturę kości w miejscu jej uszkodzenia oraz wskazać, jak powinien przebiegać dalsza kuracja - czy będzie to nadal leczenie zachowawcze, czy też niezbędny będzie zabieg operacyjny. Od tego uzależnione są ewentualne dalsze starty zawodniczki - powiedział rzecznik prasowy naszej reprezentacji.
Wczoraj Justyna Kowalczyk zeszła po 12 km z trasy podczas olimpijskiego maratonu. Po starcie przyznała, że zahaczyła nogą prawdopodobnie o nogę innej zawodniczki. Starałam się, próbowałam, gdzie było miękko i pod górę, to jeszcze jakoś szło. Tam gdzie było twardo i dużo zakrętów, to po prostu nie dało rady - powiedziała na gorąco.
Polka przyjechała do Soczi ze złamaną piątą kością śródstopia. Mimo, tej kontuzji triumfowała w biegu na 10 km stylem klasycznym, w sprincie drużynowym wraz z Sylwią Jaśkowiec zajęła 5 pozycję, a w biegu łączonym przebiegła na metę na 6 pozycji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.