Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20997 miejsce

Justyna Kowalczyk w liczbach przed nowym sezonem!

Już niedługo Justyna Kowalczyk stanie na starcie pucharowego biegu, w sezonie 2014/2015. Z tej okazji prezentujemy liczby, rekordy, z którymi powiązana jest kariera jednej z najlepszych biegaczek narciarskich na świecie!

4 - Tyle razy Justyna Kowalczyk wygrywała klasyfikację generalną Pucharu Świata. Polka wyprzedziła tym samym Finkę Marjo Matikainen, która triumfowała trzykrotnie. Przed Justyną w historii jest już tylko Jelena Wialbe, która ma na koncie pięć kryształowych kul.

3 - Tyle par rękawiczek zakłada Justyna na trening, jeśli temperatura powietrza spada poniżej minus dziesięciu stopni Celsjusza. Od zawsze dłonie Kowalczyk były najbardziej wrażliwe. Zawsze narzekała, że to one najbardziej marzną podczas treningów i zawodów.

9000 - Tyle metrów ma podbieg pod Alpe Cermis, który stanowi ostatni, morderczy etap w ramach Tour de Ski. Mimo tego, że to prawdziwa mordęga, to Justyna Kowalczyk mogła unieść ręce w geście triumfu, na samym szczycie już cztery razy.

16 - Tyle lat miała Justyna Kowalczyk, kiedy pojechała na pierwsze w życiu zgrupowanie kadry seniorek. Bez wątpienia to zbyt późno, jak na pierwsze treningi biegacza narciarskiego. Jednak Justynie udało się wejść na samym szczyt, mimo wielu przeciwności.

450 - Tyle batoników energetycznych je w ciągu roku. Wydaje się, że to bardzo pokaźna suma, jednak kiedyś liczba zjadanych batoników była o wiele wyższa.

5 - Tyle medali olimpijskich ma w swojej kolekcji Kowalczyk. Pierwszy medal nasza sportsmenka zdobyła w Turynie, co było niemałą niespodzianką. Polka zapisała się w historii zdobywając złoty medal w Vancouver, kiedy po 38 latach mogliśmy wysłuchać Mazurka Dąbrowskiego. W Kanadzie Justyna dołożyła srebro oraz brąz. Kolejny heroiczny wyczyn miał miejsce w Soczi, kiedy ze złamaną kością śródstopia nasza reprezentantka zdobyła złoty medal.

6 - Tyle osób liczy team Justyny Kowalczyk. Porównując drużynę Polki, z zespołem jej największej rywalki, to przewaga zdecydowanie na korzyść Bjoergen. Jednak Justyna udowodniła niejednokrotnie, że mniej nie oznacza gorzej.

320 - Tyle dni Justyna Kowalczyk przebywa poza domem. Teraz, jak mówi jest już przyzwyczajona, choć na pewno tęskni za rodziną, przyjaciółmi, czy też polską prasą oraz telewizją.

63 - Tyle razy wchodziła Justyna na podium podczas zawodów Pucharu Świata. Polka najlepiej startowała w kanadyjskim Canmore, gdyż aż 9 razy kończyła zawody w tej miejscowości w pierwszej trójce.

64. - miejsce zajęła Justyna w swoim pierwszym starcie, w PŚ. Było to w grudniu 2001 roku we włoskim Cogne.

3 - Tyle rodzeństwa ma nasza najlepsza biegaczka narciarska. Polka ma dwie siostry oraz brata. Justyna Kowalczyk jest najmłodsza.

50 - Tyle średnio Justyna Kowalczyk ma kontroli antydopingowych w ciągu roku. Jaka sama kiedyś mówiła, jest jedną z najczęściej kontrolowanych biegaczek narciarskich. W końcu, nikt nie będzie miał wątpliwości, kto jest najlepszy bez żadnych wspomagaczy.


0,3 - O tyle wyprzedziła podczas historycznego biegu po złoto, na 30 km w Vancouver swoją odwieczna rywalkę - Norweżkę Marit Bjoergen.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.