Facebook Google+ Twitter

Justyna Kowalczyk wraz z koleżankami szósta w sztafecie

Polki w składzie: Justyna Kowalczyk, Kornelia Marek, Sylwia Jaśkowiec, Paulina Maciuszek zajęły szóste miejsce w sztafecie 4x5 km podczas Mistrzostw Świata w Libercu.

Polka Justyna Kowalczyk podczas biegu sztafetowego 4x5 km na mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym w czeskim Libercu / Fot. PAP/Grzegorz MomotPolki (ostatni numer startowy - 15) bieg rozpoczęły bardzo dobrze, bowiem na pierwszej zmianie techniką klasyczną pobiegła mistrzyni świata w biegu łączonym - Justyna Kowalczyk. Polka wyprowadziła naszą sztefetę na pierwsze miejsce podczas swojej zmiany. Po 5 km na drugim miejscu znajdowały się Finki (+ 4,3 sek. straty), a trzecie były Rosjanki (+ 9,7).

Na drugą zmianę (również techniką klasyczną) w sztafecie polskiej wybiegła Kornelia Marek. Polka nie utrzymała prowadzenia i do strefy zmian przybiegła jako piąta. Prowadziły wówczas Finki przed Norweżkami (+ 31,8), Japonkami (+42,2), Szwedkami (1.03,2) i Polkami (+ 1,06,1).

Jako trzecia w polskiej ekipie (techniką łyżwową) na trasę wyruszyła mistrzyni świata do lat 23 - Sylwia Jaśkowiec. Polka pobiegła rewelacyjnie. Na swojej zmianie uzyskała drugi rezultat (szybsza była tylko Niemka Maria Goessner) i wyprowadziła naszą sztafetę na pozycję medalową. Po 15 km prowadziły Norweżki, drugie były Finki (+8,2) i trzecie Polki (+ 15,3).

Na ostatniej zmianie w polskiej sztafecie pobiegła córka mistrza świata w biegu na 15 km z 1978r., Józefa Łuszczka - Paulina Maciuszek. Polka sporo straciła i przyprowadziała naszą sztafetę do mety na szóstym miejscu. Mistrzyniami świata zostały faworyzowane Finki. Srebrny medal zdobyły Niemki, a brązowy - Szwedki. Niefortunnie bieg zakończył się dla Norweżek. Biegnąca na ostatniej zmianie Marthe Kristoffersen za wszelką cenę usiłowała dogonić Finkę Aino Kaisę Saarinen, przypłacając to utratą sił w końcówce biegu. Na ostatnich metrach Norweżka została wyprzedzona przez Niemkę Claudię Nystad i Szwedkę Charlotte Kalla.

Dzięki dzisiejszemu szóstemu miejscu Polki zrealizowały plan minimum - uplasowały się w pierwszej "ósemce". Tym samym uzyskały olimpijską kwalifikację i zobaczymy je podczas Igrzysk Olimpijskim w Vancouver w 2010r.

Wyniki - sztafeta 4x5 km (10 km techniką klasyczną + 10 km techniką dowolną):
1. Finlandia (Pirjo Muranen, Virpi Kuitunen, Riitta-Liisaa Rooponen, Aino Kaisa Saarinen) 54.24,3 min.
2. Niemcy (Katrin Zeller, Evi Sachenbacher Stehle, Maria Goessner, Claudia Nystad) + 13,0 sek. straty
3. Szwecja (Lina Andersson, Britta Norgren, Anna Haag, Charlotte Kalla) +13,4
4. Norwegia (Marit Bjoergen, Therese Johaug, Kristin Stoermer Steira, Marthe Kristoffersen) + 16,1
5. Włochy (Antonella Confortola, Marianna Longa, Sabina Valbusa, Arianna Follis) + 52,5
6. Polska (Justyna Kowalczyk, Kornelia Marek, Sylwia Jaśkowiec, Paulina Maciuszek) + 1.12,1
7. Japonia + 1.16,1
8. Rosja + 1.37,4
9. Francja + 1.40,1
10. Białoruś + 2.24,8

Źródła:
1. Transmisja poprzez soccer-live.pl na sport.tvp.pl
2. Wyniki live na stronie FIS.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Bieg Justyny Kowalczyk na pierwszej zmianie sztafety: http://www.tvp.pl/sport/sporty-zimowe/mistrzostwa-swiata-w-narciarstwie-klasycznym-2009/wideo/rywalki-znow-ogladaly-plecy-justyny

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dobry występ. Na IO może być ciekawie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.