Facebook Google+ Twitter

Justyna Kowalczyk zajęła 28. miejsce w biegu w Lillehammer. Podium opanowały Norweżki

Zwycięstwo odniosła Therese Johaug, która o zaledwie 0,3 sekundy wyprzedziła swoją koleżankę z kadry - Marit Bjoergen. Sylwia Jaśkowiec była 24., Ewelina Marcisz - 26. , a Justyna Kowalczyk - 28.

 / Fot. Fot. Cornelius Poppe PAP/EPATherese Johaug o zaledwie 0,3 sekundy wyprzedziła bardziej utytułowaną i doświadczoną koleżankę z ekipy - Marit Bjoergen. Trzecie miejsce przypadło kolejnej zawodniczce z Norwegii - Heidi Weng.

Sylwia Jaśkowiec zmagania zakończyła ze stratą 48,8 sekundy zajmując 24. miejsce. Natomiast Ewelina Marcisz przybiegła na metę 51,4 s po triumfatorce, a Justyna Kowalczyk - 51,5 s.

Paulina Maciuszek oraz Kornelia Kubińska również były obecne na trasie, ale żadna z nich nie zdobyła punktu. Reprezentantki Polski zajęły kolejno miejsca: 38 oraz 64.

Dzisiejsze zawody w Lillehammer to drugi etap minicyklu, który zostanie zwieńczony jutro, biegiem na 10 km techniką klasyczną na dochodzenia. Narciarki przystąpią do niego z zachowaniem różnic czasowych, które wypracowały sobie przez dwa dni.

Jakie możemy mieć oczekiwania względem Justyny Kowalczyk? Jeśli Polka zdołałaby przybiec w pierwszej ósemce to byłby duży sukces. Na razie narciarka z Kasiny Wielkiej nie reprezentuje bardzo wysokiej formy, ale zawsze początek sezonu był dla niej mniej udany. Możemy być pełni optymizmu - Justyna też wierzy, że uda jej się przygotować mistrzowską formę na Falun. Jak poinformowała dzisiaj na jednym z portali społecznościowych, ten bieg utwierdził ją w przekonaniu, że na Falun będzie gotowa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.