Facebook Google+ Twitter

Justyna Kowalczyk zakończyła rok na kwalifikacjach sprintu

Justyna Kowalczyk rok zakończyła z 53. miejscem w kwalifikacjach sprintu w szwajcarskim Davos. Również na tym etapie zawody zakończyła Sylwia Jaśkowiec.

Najlepsza w eliminacjach była Norweżka - Ingvild Flugstad Oestberg, do której Kowalczyk straciła 14,64 s. Natomiast Jaśkowiec do liderki straciła ponad 9 sekund, a do awansu do czołowej trzydziestki zabrakło jej zaledwie 0,17 s.
Justyna również w ostatnim sprincie techniką klasyczną, który był rozgrywany w fińskim Kuusamo nie zdołała awansować do ćwierćfinałów. Jednak wtedy nasza reprezentantka zajęła 37. miejsce. Wówczas problemem były niejednakowe buty, w których była zmuszona biec.
Dzisiejszy bieg był ostatnim w tym roku dla Justyny Kowalczyk. Polka zrezygnowała z biegów, które również rozegrają się w Davos w przyszłym tygodniu. Jaki powód? Przede wszystkim biegi stylem dowolnym, w których Justyna jak na razie nie ma szans na dobry wynik. Kowalczyk potrzebuje treningów oraz startów, w których będzie uczestniczyła, ale w niższych rangą, w Austrii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.