Facebook Google+ Twitter

Justyna Kowalczyk zdobyła brąz

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-19 23:03

O medalu zdecydowała fotokomórka... brąz Justyny to 11. medal reprezentantów Polski w historii występów na zimowych igrzyskach olimpijskich.

 / Fot. Z1020/_Martin Schutt /PAPOprócz naszej największej gwiazdy, w biegu wzięło udział jeszcze 67 innych biegaczek. Każda z nich marzyła o jak najlepszym występie. W tej grupie były też trzy polskie zawodniczki: Sylwia Jaśkowiec, Kornelia Marek i Paulina Maciuszek.

Kowalczyk wystartowała z pierwszej linii. Obok Polki stały jej najgroźniejsze rywalki Finka Aino-Kaisa Saarinen, Szwedka Charlotte Kalla oraz Norweżki Kristin Steira i Marit Bjoergen. Pozostałe trzy Polki były nieco dalej...

Justyna jest bardzo mocna w biegu techniką klasyczną i to było widać już od pierwszych metrów. Po kilkuset metrach na czele stawki była Kowalczyk, tuż za nią Kalla, Saarinen i Włoszka Marianna Longa. Po trzech minutach biegu na czoło wysuneła się Kalla... Kowalczyk biegła tuż za jej plecami.

Po 1300 m na czele była Polka, ale niemal równo z nią biegła Szwedka Kalla i Finka Saarinen. Po 8 minutach biegu, na zjeździe, kilka metrów przewagi uzyskała Norweżka Bjoergen, druga była Longa..., a Justyna trzecia.

Na zjeździe, przed zakończeniem pierwszej pętli, przewróciła się Kalla, ale szybko się pozbierała. Prowadziła wciąż Bjoergen, przed Saarinen. Na trzecim miejscu, ze stratą zaledwie 1,3 s, była Kowalczyk.

Na 5. kilometrze Bjoergen próbowała oderwać się od reszty rywalek. Kowalczyk prowadziła jednak goniący ją "narciarski peleton". Tuż za Polką biegła Szwedka Anna Haag. Przed strefą zmiany nart (z przystosowanych do biegu technika klasyczna na nadające się do biegania "łyżwą") na czele były trzy zawodniczki: Bjoergen, Saarinen i Kowalczyk.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Brawo. Polska w historii nigdy nie zdobyła 3 medali na jednych IO.

Drżałem o wynik i bałem się, że nic z tego nie wyjdzie :( Na szczęście 3 miejsce. Liczyliśmy na więcej ale medal to medal. Jest jeszcze trzeci start.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Medal to medal, no ale...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aż:D
Jest brąz, jest srebro, to czas na złoto na 30 km:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aż;D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tylko brąz czy aż brąz? Jak myślicie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.