Facebook Google+ Twitter

Justyna Kowalczyk znowu najlepsza w Kuusamo. Dziś pobiegnie na 10 km

Justyna Kowalczyk stanęła na najwyższym stopniu podium w biegu na 5 km techniką klasyczną. To już drugie spektakularne zwycięstwo Justyny Kowalczyk w tym sezonie. Drugie miejsce zajęła Marit Bjoergen, a trzecie Therese Johaug.

 / Fot. PAP/Grzegorz MomotW Kuusamo zawodniczki rywalizują w 3 startach, które są wliczane w minitour Ruka Triple. Justyna Kowalczyk po raz pierwszy w karierze jest jego liderką. We wczorajszych zawodach Justyna Kowalczyk na trasę ruszyła jako ostatnia, a więc miała cały przegląd sytuacji. Na pierwszym pomiarze czasu Justyna była druga, traciła do Bjoergen zaledwie 0,5 sekundy. Zaś na drugim Polka była już lepsza od Bjoergen o ponad 2 sekundy.

Na metę Justyna Kowalczyk wbiegła również jako pierwsza. Był to bardzo emocjonujący finisz, bo do końca nie mogliśmy być pewni wygranej. Ale udało się! Była lepsza o 3 sekundy i o prawie 15 sekund od Therese Johaug. W Kuusamo startowały także pozostałe reprezentantki Polski. Najlepiej pobiegła Paulina Maciuszek, zajmując 28 miejsce.

A już dziś kolejny bieg - najtrudniejszy w całym cyklu dla Justyny Kowalczyk. Bowiem w Kuusamo rywalizować będą na 10 km łyżwą. Justyna Kowalczyk, jako liderka minitouru ruszy jako pierwsza, 26 sekund za nią Bjoergen, a Johaug 46. Jedno jest pewne, Justyna będzie na trasie bardzo cierpiała. Na pewno, odezwą się po raz kolejny jej "słynne" piszczele. Ale miejmy nadzieję, że Polka wygra z bólem i dobiegnie na podium.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.