Facebook Google+ Twitter

Justyna najlepsza!

Justyna Kowalczyk po raz kolejny pokazała, że Tour de Ski należy do niej. Pokonała odwieczną rywalkę i pokazała, że Bjoergen nie jest maszyną do wygrywania.

TdS od samego początku miał dwie gwiazdy - to Marit Bjoergen i nasza Justyna Kowalczyk. Szły ramię w ramię - obie wygrały po 4 etapy. Ostatni etap Polka rozpoczęła jako pierwsza, 11 sekund przed Marit Bjoergen, ale polka nie długo biegła sama. Biegły spokojnie, nie szarpiąc specjalnie. Kowalczyk zaatakowała na około kilometr przed metą. Norweżka po raz kolejny była bezradna i TdS nie jest dla niej. Justyna Kowalczyk wygrała TdS już 3 raz z rzędu. Nikt nie dokonał tej sztuki i pewnie szybko nikt nie powtórzy. Trzecie miejsce zajęła kolejna Norweżka - Therese Johaug. Druga z Norweżek na starcie miała ogromną stratę - do Justyny traciła ponad pięć minut. Jednak miała najlepszy czas i została nazwana "Lady of the day".
Zwycięstwo Justyny Kowalczyk niesie za sobą dużą ilość punktów do
klasyfikacji generalnej. Polka otrzyma ich 400, Bjoergen 320. Norweżka mimo porażki wciąż jest liderką PŚ. Jednak przewaga zmalała do 102 punktów, a startów pozostało jeszcze siedemnaście. Za tydzień kolejne zawody,
w Mediolanie. Zarówno Polka jak i Norweżka nie wezmą udziału w tej rywalizacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.