Facebook Google+ Twitter

Juszczenko chce ścisłej współpracy w sprawie Euro

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-22 16:03

Zdaniem Wiktora Juszczenki, Polska i Ukraina powinny ściślej współpracować przy przygotowaniach do Euro 2012. Prezydent wziął we Lwowie udział w powołaniu polsko-ukraińskiej Rady Miast organizatorów Mistrzostw, która ma koordynować ich działania i służyć wymianie doświadczeń.

Wiktor Juszczenko zaznaczył, że za większość działań, które muszą być podjęte w związku z Euro 2012, odpowiadają władze lokalne. Stąd, ich ścisła współpraca jest koniecznością. Są jednak kwestie, którymi muszą zająć się władze centralne - chodzi między innymi o rozbudowę sieci przejść granicznych między Polską a Ukrainą.

Wiktor Juszczenko optymistycznie patrzy w przyszłość i jest przekonany, że uda się przygotować Mistrzostwa na odpowiednim poziomie. Jednocześnie zdaje sobie sprawę z istniejących trudności. „Nikt nam nie mówił, że będzie łatwo" - podkreślił prezydent.

Trochę sceptyczniej widzi obecną sytuację Jewhen Czerwonenko - szef agencji narodowej zajmującej się przygotowaniem Euro 2012. „Jesteśmy pośmiewiskiem dla wszystkich" - powiedział zaznaczając, że cały czas na Ukrainie nie ma jasnego podziału kompetencji wśród państwowych organów. „Zamiast konsolidacji, mamy do czynienia z domową kłótnią, kto ma być szefem" - podkreślił.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.