Facebook Google+ Twitter

Juszczenko nie chce pomocy Rosji przy likwidacji skutków wybuchu w Eupatorii

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-25 19:01

Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko powiedział, że Ukraińcy sami dadzą sobie radę z likwidacją skutków wybuchu w Eupatorii na Krymie. Wcześniej prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zaproponował pomoc żołnierzy stacjonującej na półwyspie rosyjskiej Floty Czarnomorskiej.

Po przylocie do Eupatorii Wiktor Juszczenko wyraził wdzięczność za każdy dobry gest. Jednocześnie jednak stwierdził, że obecnie nie ma problemów z brakiem ratowników, żołnierzy, czy sprzętu.
Juszczenko ogłosił 26 grudnia dniem żałoby narodowej. Na rządowych budynkach flagi zostaną opuszczone do połowy masztu. Mają być też odwołane koncerty i zmieniony program telewizyjny.

Eupatorię odwiedziła też Julia Tymoszenko. Politycy, którzy zazwyczaj unikają się i przybyli do stolicy Krymu oddzielnie, drogę z Symferopola do nadmorskiego kurortu pokonali wspólnie samochodem. Prezydent i premier wracali też do ukraińskiej stolicy razem, jednym samolotem.

W wyniku eksplozji w bloku w Eupatorii na Krymie zginęło 19 osób. Poszukiwanych jest ponad 20. 21 osób udało się uratować. Wybuch całkowicie zniszczył 35 mieszkań. Prawdopodobnie przyczyną tragedii była eksplozja butli z tlenem, które były przechowywane w jednej z piwnic.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.