Facebook Google+ Twitter

Juszczenko nie zgadza się na zmiany w rządzie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-13 11:10

Wiktor Juszczenko sprzeciwia się zmianie składu rządzącej na Ukrainie koalicji albo przedterminowym wyborom do Rady Najwyższej. Rano Blok Julii Tymoszenko - pozostający w koalicji rządowej z proprezydencką Naszą Ukrainą - uniemożliwił prezydentowi wygłoszenie tradycyjnego orędzia.

Występując na zorganizowanej w parlamencie konferencji prasowej, prezydent podkreślił, że obecnie nie można mówić o jakiejkolwiek zmianie rządu. "Nie będzie żadnej awantury związanej ze zmianą koalicji. Nie biorę pod uwagę możliwości przedterminowych wyborów" - zaznaczył.

Wiktor Juszczenko podkreślił, że teraz Ukraina musi opracować strategię jeszcze na ten rok. Należy między innymi określić odpowiednie działania, które ograniczą inflację. Ta kwestia miała być jednym z tematów jego przemówienia.

Rano deputowani Bloku Julii Tymoszenko zablokowali trybunę Rady Najwyższej, żądając natychmiastowego przyjęcia pakietu ustaw antyinflacyjnych. Domagają się przeprowadzenia głosowania jeszcze przed tradycyjnym corocznym orędziem prezydenta. Wiktor Juszczenko zaznaczył, że do takiej sytuacji doszło po raz pierwszy, choć po jego wystąpieniu można było spełnić żądania premier i jej klubu parlamentarnego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.