Facebook Google+ Twitter

Juszczenko nie został otruty?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-04 11:55

Były bliski współpracownik Wiktora Juszczenki twierdzi, że w 2004 roku obecny prezydent nie został otruty. Zdaniem Dawida Żwanii, sztab wyborczy wykorzystał wtedy zwykłe zatrucie pokarmowe.


W wywiadzie udzielonym BBC, Dawid Żwania podkreślił, że taką diagnozę postawili wtedy wszyscy lekarze, do których na początku zwrócił się sztab Wiktora Juszczenki. Dawid Żwania przyznaje, że gdy przewożono przyszłego prezydenta do kliniki w Austrii, był on w bardzo złym stanie. Zdaniem polityka, przedstawiane oficjalnie wyniki badań zostały podrobione - aby sztab mógł ogłosić, że Wiktor Juszczenko został otruty dioksynami przez politycznych przeciwników.

Dawid Żwania w 2004 był jednym z najbliższych współpracowników Wiktora Juszczenki. Od niedawna jednak jego partia, Ludowa Samoobrona, weszła w spór z prezydentem. Dawid Żwania powiedział, że zdecydował się ujawnić informacje dotyczące otrucia dopiero teraz bowiem prezydent dąży do rozwiązania koalicji Naszej Ukrainy-Ludowej Samoobrony z Blokiem Julii Tymoszenko i porozumienia z Partią Regionów. - Wszystko się wywróciło. Juszczenki już nie ma w obozie "pomarańczowych". Dlatego nie ma czego ukrywać - powiedział polityk.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.