Facebook Google+ Twitter

Juszczenko obiecuje przestrzegać porozumienia Naftohazu z Gazpromem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-27 12:21

Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko zapewnił w Brukseli, że będzie przestrzegał porozumienia Naftohazu z Gazpromem dotyczącego dostaw gazu do Europy.

Komisja Europejska - mimo wcześniejszej krytyki Ukrainy - zadeklarowała, że będzie kontynuować i zacieśniać współpracę z Kijowem w dziedzinie energetyki. Zapewniał o tym szef Komisji Jose Barroso po spotkaniu w Brukseli z ukraińskim prezydentem Wiktorem Juszczenko.

Jose Barroso przyznał, że Komisja była rozczarowana przedłużającym się sporem Ukrainy z Rosją, podczas którego ucierpiały kraje członkowskie, które nie otrzymywały gazu. „Zdajemy sobie sprawę, że powodem tej sytuacji nie były złe intencje Ukrainy, tylko problemy z Rosją. Dlatego ten kryzys nie odbije się negatywnie na naszych dwustronnych relacjach - Ukraina chce bliższych kontaktów z Unią i Unia też chce zacieśniać kontakty z Ukrainą" - dodał szef Komisji.

Prezydent Wiktor Juszczenko liczy na pomoc Unii w modernizacji ukraińskiego systemu tras przesyłowych. „Rozmawialiśmy z przewodniczącym Komisji o zreformowaniu i zintegrowaniu ukraińskich sieci gazowych z europejskim rynkiem energetycznym" - dodał prezydent.

Temu ma służyć międzynarodowa konferencja darczyńców organizowana przez Komisję Europejską pod koniec marca w Brukseli.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.