Facebook Google+ Twitter

Juszczenko rozmawiał z Kaczyńskim o gazie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-12 19:24

Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko poinformował Lecha Kaczyńskiego o ustaleniach dotyczących tranzytu gazu przez terytorium Ukrainy do krajów europejskich.

W telefonicznej rozmowie z polskim prezydentem, Juszczenko powiedział, że Ukraina podpisała protokół dotyczący tranzytu rosyjskiego gazu do Europy z zastrzeżeniami, bowiem potrzebuje dziennie 21 milionów metrów sześciennych tak zwanego gazu technicznego do obsługi sieci gazociągowej.

Jak czytamy w komunikacie Kancelarii Prezydenta RP, Juszczenko zwrócił się z prośbą do Lecha Kaczyńskiego o pomoc w rozwiązaniu tej kwestii.

Według Kancelarii Prezydenta, Lech Kaczyński zapowiedział, że skonsultuje się w tej sprawie z partnerami europejskimi. Prezydent poparł także działania władz w Kijowie, dotyczące jak najszybszego rozwiązania sporu gazowego.

Tymczasem Rosja zapewniła kierujące pracami wspólnoty Czechy, że jutro rano dostawy gazu zostaną wznowione. Takie oświadczenie kraj przewodniczący Unii miał otrzymać od wiceszefa Gazpromu Aleksandra Miedwiediewa.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.