Facebook Google+ Twitter

Jutro finał konkursu Poliglota 2017

Najlepsi lingwiści z dziewięciu podlaskich szkół wezmą udział w finale międzyszkolnego konkursu językowego Poliglota 2017.

 / Fot. ZSSUczestnicy muszą wykazać się znakomitą znajomością aż dwóch języków – angielskiego oraz do wyboru – francuskiego lub niemieckiego, w mowie i piśmie. Młodzież sprawdza swoje umiejętności w dwóch językach: angielskim oraz do wyboru - francuskim lub niemieckim. Ostateczny sprawdzian, do którego zakwalifikowało się 18 gimnazjalistów składa się z dwóch części- pisemnej (test w formie pisemnej i dyktando) oraz ustnej – prezentacji multimedialnej, komentowanej w dwóch językach
- Konkurs ten sprawdza wszystkie kompetencje językowe uczniów, duży nacisk kładziemy zwłaszcza na umiejętność komunikacji w dwóch wybranych przez siebie językach - mówi Halina Czyżewska z Zespołu Szkół Społecznych Fundacji Edukacji Fabryczna 10, organizatorka konkursu. - Celem tego przedsięwzięcia jest nie tylko rozwijanie umiejętności językowych uczniów i zwiększenie motywacji do nauki, ale też pogłębienie wiedzy o krajach trzech głównych obszarów językowych i integracja uczniów różnych szkół województwa podlaskiego interesujących się językami obcymi.
Finał Poligloty 2017 – w środę 26 kwietnia o godz. 13 w Społecznym Gimnazjum nr 8 przy Fabrycznej 10.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.