Facebook Google+ Twitter

"Jutro idziemy do kina" zdobywcą Hollywood Eagle Award

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-25 11:12

Film Michała Kwiecińskiego "Jutro idziemy do kina" zdobył nagrodę główną 9. Festiwalu Polskich Filmów w Los Angeles. Na tym festiwalu werdykt jurorów ogłaszany jest podczas ceremonii otwarcia. Pojutrze tamtejsza publiczność weźmie udział w światowej premierze tego filmu.

W konkursie głównym startowało 6 fabuł - poza zwycięskim filmem Michała Kwiecińskiego były to „Bezmiar sprawiedliwości, „Plac Zbawiciela", „Pora umierać", „Statyści" i „Nadzieja". Jurorzy, którymi są członkowie Amerykańskiej Akademii Filmowej nagrodzili też najlepszy dokument, animację, etiudę studencką i film niezależny. Polskie kino przyjechali promować aktorzy - między innymi Artur Żmijewski, Tomasz Kot, Danuta Szaflarska
.
Członek jury Ron Masak podkreślał rewelacyjną grę Danuty Szaflarskiej w konkursowym filmie „Pora umierać".
Filmem który otworzył święto polskiego kina w „Mieście Aniołów" była komedia pod tytułem Lejdis, która w Polsce zyskała ponad dwumilionową publiczność.

Do 4 maja widzowie w Los Angeles obejrzą około 50 polskich filmów, w tym 18 fabuł, wśród których jest nominowany do Oscara „Katyń" i wielokrotnie nagradzany w Polsce debiut Łukasza Palkowskiego „Rezerwat". W programie jest także 16 filmów dokumentalnych, między innymi w reżyserii Marcela Łozińskiego i Krzysztofa Pieczyńskiego. Telewizja Polska zaprezentuje swoje spektakle.

IAR Sławińska/kusiak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Film rzeczywiście jest rewelacyjny. Na mnie zrobił ogromne wrażenie, a i do tego wciągający.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.