Facebook Google+ Twitter

Jutro Indie wyślą na orbitę 10 satelitów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-27 17:21

W indyjskim centrum badań kosmicznych w Shriharikota trwa odliczanie przed jutrzejszym starem rakiety nośnej, która wyniesie na orbitę dziesięć satelitów. To kolejna misja komercyjna w ramach programu kosmicznego, realizowanego przez Indie.

Dwa satelity, które zostaną umieszczone na orbicie, należą do Indii. Jeden będzie służył celom kartograficznym, drugi komunikacyjnym. Osiem pozostałych to satelity badawcze należące do Holandii, Danii i Niemiec oraz Kanady.

Indyjscy specjaliści po raz pierwszy zdecydowali się umieścić na orbicie dziesięć obiektów jednocześnie, wykorzystując do tego celu jedną rakietę nośną. W ubiegłym roku Indie przeprowadziły pięć misji kosmicznych, umieszczając na orbicie między innymi satelitę włoskiego oraz izraelskiego.

Według zapowiedzi władz indyjskiej agencji kosmicznej, Indie chcą zdobyć w najbliższych latach od 5 do 10 procent rynku usług kosmicznych w zakresie wysyłania na orbitę satelitów średniej wagi. Indyjscy naukowcy pracują nad budową rakiety nośnej zdolnej do wynoszenia w kosmos także cięższych satelitów o wadze powyżej trzech i pół tony.

Renik, New Delhi/jędras

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.