Facebook Google+ Twitter

"Jutro", Johna Marsden’a. Opowieść o strachu, odwadze i walce o życie

To opowieść o strachu, odwadze, przyjaźni, walce o życie i wolność. Najwyższe wartości i nadzieja, która, aż kipi z każdej strony dodają tej książce niezwykłości.

 / Fot. Weronika Rudnicka - materiały prasowe

"Największe ryzyko to nie podejmować żadnego ryzyka"


John Marsden sięgnął po pióro z bardzo prostego powodu, jako nauczyciel uświadomił sobie, że młodzież nie lubi czytać. Tak bardzo zapragnął to zmienić, że dziś jego powieść ma ponad 4 miliony fanów na całym świecie, a jego książka podbija młodzieńcze serca. Jak widać, nie ma problemu nie do pokonania - na portalach społecznościowych powstają fanpage, a młodzież czeka już na kolejne części niezwykłej historii o sile, którą jest wstanie człowiek z siebie wydobyć, kiedy nie chce się poddać.

"Jeśli życie jest walką z emocjami, ja ją przegrałam”


Siódemka młodych, uśmiechniętych i żądnych przygód przyjaciół udaje się na biwak w nieznane rejony Australii. Docierają do piekła, gdzie oprócz nich jest też bezwzględny morderca. Ich więzi pogłębiają się i stają się dla siebie kimś więcej niż przyjaciółmi. Nadszedł dzień, kiedy postanowili wrócić do domu, tam jednak nie zastali niczego. Ich rodziny zniknęły, na ulicach zostały tylko martwe zwierzęta i zdechłe psy. Zaczęło się prawdziwe piekło, z którego tym razem nie będą mogli tak po prostu wrócić do domu.

Odkryli, że zostali zaatakowani, a żadne z państw nie chce im pomóc. Z problemem zostali sami, zdani tylko na siebie i swoją determinację.

"W życiu znoju i chaosie, jedna trwa zasada: Cudze troski leczy dobroć, a własne odwaga"


Lubię książki, które wciągają od pierwszego zdania i nie pozwalają od siebie odejść, dopóki się ich nie przeczyta. John Marsden stworzył fenomenalną książkę, pełną napięcia, najwyższych wartości i wiedzy, dyskretnie ukrytej pomiędzy kolejnymi akapitami. Spotkamy się w niej z cytatami z Biblii, ciekawostkami z australijskiej kultury i zgrabnymi lekcjami geografii. Całość jest jednak niesamowicie lekka, pierwszoosobowa narracja, chaotyczne opisy przyrody, wstawki potęgujące napięcie tworzą naprawdę dobrą prozę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.